PARTNER PORTALU
  • BGK

Andrzej Bittel: Nowy wiceminister odpowiedzialny za kolej

  • pt    20 września 2016 - 15:21
Andrzej Bittel: Nowy wiceminister odpowiedzialny za kolej
Minister Andrzej Adamczyk oraz Andrzej Bittel, nowy podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. (fot.min.gov.pl)

• Premier Beata Szydło powołała Andrzeja Bittela na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa.
• Wiceminister będzie odpowiedzialny za transport kolejowy i realizację inwestycji na kolei.
- Andrzej Bittel zna procesy inwestycyjne w dziedzinie infrastruktury. Jestem przekonany, że przy jego współudziale uda nam się zrealizować wszystkie zaplanowane zadania - powiedział minister Andrzej Adamczyk wręczając nominację.

Jak mówił Adamczyk, inwestycje kolejowe, strategia rozwoju kolei, wspólny bilet to jedne z najważniejszych wyzwań, które są dla nas priorytetem i stoją przed nowym wiceministrem.

Andrzej Bittel jest absolwentem prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył także podyplomowe studia w zakresie zarządzania w administracji publicznej w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego oraz podyplomowe Studium Europejskiego Prawa Samorządowego w Polskiej Akademii Nauk.

W 2006 r. nowo powołany wiceminister był burmistrzem dzielnicy Wawer m.st. Warszawy. W latach 2010-2013 pełnił funkcję zastępcy burmistrza dzielnicy Ursynów, a od 2013 do 2014 był zastępcą burmistrza dzielnicy Targówek w Warszawie. W tym okresie nadzorował pracę wydziałów infrastruktury, inwestycji, zasobów lokalowych i zamówień publicznych.

Był również doradcą starosty pruszkowskiego ds. procesów inwestycyjnych. Od 2015 r. naczelnik wydziału infrastruktury i ochrony środowiska w starostwie powiatowym w Pruszkowie. W latach 2007-2010 pracował w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • makowa panienka, 2016-09-22 21:06:56

    Doskonale. Gratulacje.