PARTNER PORTALU
  • BGK

Andrzej Duda w Bieruniu: Na Śląsku mieszkają ludzie gospodarni i zaradni

  • PAP/jm    23 czerwca 2016 - 20:29
Andrzej Duda w Bieruniu: Na Śląsku mieszkają ludzie gospodarni i zaradni
Zanim prezydent odwiedził mieszkańców Bierunia, zatrzymał się w Tychach. (fot. Twitter)

• W czwartek (23 czerwca) prezydent Andrzej Duda odwiedził Katowice, Tychy i Bieruń.
• Ocenił, że na Śląsku mieszkają ludzie gospodarni, pracowici, tworzący nowe miejsca pracy, zaradni i kreatywni.
Prezydent Andrzej Duda podczas czwartkowej (23 czerwca) wizyty w Bieruniu podziękował Ślązakom za przywiązanie do tradycyjnych wartości: rodziny, pracy i solidarności. W Dniu Ojca złożył życzenia wszystkim ojcom, podkreślając ciążącą na nich odpowiedzialność za rodzinę.

- Ojciec w śląskiej rodzinie to jest Ktoś, ale to także człowiek odpowiedzialny i pracowity. To jest ta wielka wartość, którą on niesie w sobie, bo ma poczucie odpowiedzialności za utrzymanie rodziny; za to, by ta rodzina żyła na godnym poziomie, by była bezpieczna - mówił Duda do mieszkańców zgromadzonych na bieruńskim rynku.

Czytaj też: Prezydent Duda w Tychach: Takich obywateli jak rodzą się na Śląsku Polska bardzo potrzebuje

Prezydenta powitał burmistrz miasteczka Krystian Grzesica, wskazując, iż w mieście, którego patronem jest św. Walenty, mieszkają "ludzie pracowici, rzetelni, przywiązani do Kościoła, do tradycji, do rodziny, do podstawowych wartości". Duda nawiązał do tego w swoim wystąpieniu.

- Dziękuję wam ogromnie, że trzymacie tu na Śląsku te właśnie tradycje silnej rodziny, odpowiedzialnego ojca rodziny; że jesteście razem, że się wspieracie, że jesteście solidarni, że ta solidarność trwa - ona jest dzisiaj Polsce niezwykle potrzebna - w czasach kiedy mamy szansę jeszcze wyżej się podnieść; kiedy mamy szansę wyjść na prostą (…) i zdążać w kierunku, w jakim już dawno podążyły społeczeństwa, które dzisiaj są zamożne - powiedział prezydent.

Ocenił, że na Śląsku mieszkają ludzie gospodarni, pracowici, tworzący nowe miejsca pracy, zaradni i kreatywni, stąd - jak mówił - w miarę dobra sytuacja życiowa rodzin. Duda wyraził nadzieję, że "dzięki dobrej i mądrej polityce" sytuacja rodzin poprawi się. Wśród mechanizmów wsparcia rodziny wymienił rządowe programy Rodzina 500+ i Mieszkanie+.

Wizytę w Bieruniu prezydent rozpoczął od złożenia kwiatów przed pomnikiem upamiętniającym śląskich bohaterów - powstańców śląskich i ofiary II wojny św. Przypomniał, że kilka godzin wcześniej w Katowicach złożył też kwiaty pod pomnikami marszałka Józefa Piłsudskiego oraz dyktatora III powstania śląskiego Wojciecha Korfantego, o czym możecie przeczytać tutaj.

Na pamiątkę wizyty w Bieruniu prezydent otrzymał od samorządowców witraż przedstawiający wizerunek Chrystusa boleściwego z elementami nawiązującymi do znajdującego się w tym mieście sanktuarium św. Walentego. Podczas spotkania z mieszkańcami Bierunia na rynku było kilka osób z flagami z logo Komitetu Obrony Demokracji; były też flagi i transparent PiS powiatu bieruńsko-lędzińskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • bieronianka od pokoleń , 2016-06-27 09:37:02

    zgadzam sie z tym są zaradni gospodarni pracowici solidarni ale nie ci co tu posciagali na slask tylko rodowici bieronianie z dziada pradziada gorole sieja tu tylko ferment i zkłucaja bieronioków miedzy soba tylko na stolki sie cisna i nami rzadzą bieroniokami z dziada pradziada gor...ole zawsze fałszywi byli bo maja inną mętalnosć  rozwiń