PARTNER PORTALU
  • BGK

Andrzej Duda w Tychach o programach Rodzina 500+ i Mieszkanie+

  • PAP/jm    23 czerwca 2016 - 18:15
Andrzej Duda w Tychach o programach Rodzina 500+ i Mieszkanie+
Zanim prezydent Andrzej Duda udał się do Tychów, spotkał się z mieszkańcami Katowic. (fot. Twitter/Kancelaria Prezydenta)

• - Będziemy czynili wszystko, aby dobra zmiana się udała i żeby nawet ci, którzy próbują w niej przeszkodzić, nie dali rady – mówił w czwartek (23 czerwca) w Tychach prezydent Andrzej Duda.
• Mieszkańców miasta prosił „o nowych Polaków” i dziękował za powstania śląskie.
Prezydent mówił o wprowadzonym w kwietniu programie "Rodzina 500 plus", zapewniającym finansowe wsparcie rodzinom z co najmniej dwojgiem dzieci.

- Mam nadzieję, że także i tutaj zostanie dobrze przyjęty, będzie wsparciem dla rodzin, także będzie zachętą do tego, żeby dzieci mieć więcej, bo takich obywateli, jak tutaj rodzą się na Śląsku, Polska bardzo potrzebuje - pracowitych, wychowanych w tradycyjnych rodzinach, w tradycyjnych wartościach, ludzi honoru, ludzi zdolnych, którzy wiedzą, że ciężką pracą należy budować ten swój dobrobyt - najmniejszy, ten rodzinny, ale budując także dobrobyt państwowy. O tych Polaków, nowych Polaków gorąco proszę - powiedział prezydent podczas spotkania z tyszanami na placu Baczyńskiego.

Wspomniał też o skierowanym do młodych programie "Mieszkanie plus", który zakłada budowę niedrogich mieszkań pod wynajem. Wyraził nadzieję, że będzie on sprzyjał podejmowaniu decyzji o zawieraniu małżeństw i posiadaniu dzieci, by budować w ten sposób potencjał Polski.

- Żeby cała Polska była jeszcze mocniejsza, żeby rozwój był zrównoważony - ale żeby był zrównoważony, to już troska moja i polskiego rządu, i polskiego parlamentu. Mam nadzieję, że się z tych zobowiązań wywiążemy. Chcę zapewnić, że o nich nie zapominamy i że będziemy czynili wszystko, aby dobra zmiana się udała i żeby nawet ci, którzy próbują w niej przeszkodzić, nie dali rady - mówił prezydent.

Prezydenta witał w Tychach prezydent miasta Andrzej Dziuba. Mówił, że Tychy to polska stolica piwa, ale i motoryzacji, że miasto z powodzeniem sięga po środki unijne, tworząc nowoczesną infrastrukturę, a poziom bezrobocia wynosi zaledwie 3,8 proc. - Śmiało mogę powiedzieć, że Tychy to miasto sukcesu - powiedział Dziuba.

Prezydenta witali w Tychach zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy. Ci pierwsi śpiewali piosenkę: "Prezydent Duda, naprawdę Polsce się udał, jesteśmy wdzięczni, życzymy drugiej kadencji", zaś przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji gwizdali, przynieśli też ze sobą transparenty z napisami: "My z Tych wolnych" oraz "Czy witamy prezydenta wszystkich Polaków?".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.