PARTNER PORTALU
 • BGK

Andrzej Duda: W wyborach samorządowych z 2014 wynik zaprzeczał rzeczywistości

 • PAP    8 marca 2016 - 19:53
Andrzej Duda: W wyborach samorządowych z 2014 wynik zaprzeczał rzeczywistości
Prezydent Andrzej Duda w Otwocku (fot.: twitter.com/prezydentpl)

Zrealizujemy naprawę Rzeczpospolitej - krok po kroku - zapewniał prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Otwocku. Ci, którzy dzisiaj mówią, że trzeba bronić demokracji, chcą bronić tego, co było przez ostatnie osiem lat - tych wszystkich afer, które były zamiatane pod dywan - mówił.
- Jest wielkim moim dążeniem i dążeniem pani premier Beaty Szydło, moich koleżanek i kolegów, którzy są dzisiaj w rządzie i w parlamencie, abyśmy generalnie podnieśli jakość życia w Polsce - także w tych miejscach, gdzie to życie dzisiaj jest stosunkowo dobre - powiedział prezydent Duda podczas spotkania z mieszkańcami Otwocka w parku miejskim.

- Polska wymaga dzisiaj zrównoważonego rozwoju, to jest ogromne zadanie - dodał.

Prezydent zapewniał, że Polska przyspieszy rozwojowo.

- I to będzie dla państwa już w perspektywie tej jednej kadencji odczuwalne - dodał, zwracając się do mieszkańców Otwocka.

Zapowiedział też, że sankcjom będą podlegać wszelkie nieuczciwe działania, ponieważ w dzisiejsze Polsce nie ma już na nie miejsca.

- Rzeczpospolita będzie naprawiana i nie poprzestaniemy na tych działaniach, które do tej pory zostały przeprowadzone; będziemy działali spokojnie i konsekwentnie, po to, żeby przywrócić elementarne zasady - podkreślił Duda.

Według niego, w demokratycznym państwie nie może być tak, żeby większość Polaków negatywnie oceniała działalność wymiaru sprawiedliwości.

- Bo cóż to jest za państwo, gdzie większość ludzi negatywnie ocenia to, co ma być jednym z jego fundamentów, że w państwie jest sprawiedliwość? - pytał prezydent. Przekonywał, że dopiero po zmianach, które chce przeprowadzić PiS, można będzie mówić - "w Polsce zaczyna być prawdziwa demokracja".

Duda wyraził przy tym pogląd, że ci, którzy dzisiaj mówią, że trzeba bronić demokracji, chcą bronić tego, co było przez ostatnie osiem lat - tych wszystkich afer, które były zamiatane pod dywan. W tym kontekście wspomniał o wyborach samorządowych z 2014 r., gdzie - jak mówił - wynik zaprzeczał wszelkiej rzeczywistości, ale niczego się nie dało zrobić, niczego nie dało się powtórzyć.

- To była prawdziwa demokracja? Gdzie wtedy były wszystkie Komisje Weneckie, gdzie była Komisja Europejska? Dlaczego wtedy nie interweniowano, dlaczego wtedy nie podejmowano działań? Gdzie byli wtedy wszyscy europejscy liberalni demokraci? - pytał prezydent.

I kontynuował:

- Wszyscy jesteśmy ludźmi inteligentnymi. Jesteśmy ludźmi dumnymi z naszej ojczyzny. Jesteśmy ludźmi, którzy rozumieją procesy historyczne i jesteśmy także ludźmi, którzy rozumieją, co znaczy, że nasze państwo jest wykorzystywane. A że my jesteśmy traktowani jako ludzie drugiej kategorii - czas najwyższy, abyśmy powiedzieli, że tu, w Polsce, to my właśnie jesteśmy ludźmi pierwszej kategorii. My.

Zdaniem prezydenta czas najwyższy powiedzieć, że Polacy mają prawo realizować swoje interesy na arenie międzynarodowej.

- I mamy prawo sami decydować o tym, co jest dla nas dobre, a co jest dla nas złe, kto jest dla nas gościem, a kto jest dla nas wrogiem. I mamy prawo także do tego, żeby głośno o tym mówić, nie kierując się pseudoeuropejską poprawnością polityczną, która tak naprawdę wiedzie na manowce, wiedzie do staczania się cywilizacyjnego, a nie do rozwoju, a jeżeli już, to jest to pseudorozwój, który sprowadza się całkowicie tylko i wyłącznie do konsumpcji - podkreślał Duda.

Przekonywał, że polskie społeczeństwo przetrwało i potrafiło kilkakrotnie w historii odbudować państwo, jego potencjał i siłę, tylko dlatego, że w społeczeństwie były wartości, których nigdy nie dało nam się odebrać.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (21)

 • palecwbucie, 2016-03-18 15:03:36

  Do sas: Czasy "saskie" były właśnie wtedy jak "rządziła" Platforma Obywatelska i PSL. Chyba im pomagałeś, jeżeli tak bronisz tych POkrętaczy. Oni są bankrutami politycznymi i zwykłymi zdrajcami Polski i złodziejami. Ich ostatnią deską ratunku i brzytwą jest: Tusk, KOD, niemieccy ...kolesie - tak sobie myślą. Tusk się kończy a KOD i kolesie, nie będą kiwać palcem w bucie za oszustami i zdrajcami - sprzedawczykami Polski.  rozwiń
 • Patriota, 2016-03-18 14:43:53

  Do sas: Kim ty jesteś, że ponad połowę Polaków nazywasz lumpiarstwem? Pamiętam z historii jak to Polska skończyła za czasów "saskich" . Jeżeli się z nimi utożsamiasz, to nic dziwnego że jesteś przeciw PiS. Dla ciebie Polska powinna podlegać "sasom".A potem się dziwisz ,że zosta...jesz zliczony do drugie kategorii....  rozwiń
 • Patriota, 2016-03-18 14:37:10

  Do sas: