PARTNER PORTALU
 • BGK

Andrzej Duda wyróżnił samorządowców

 • KDS    29 maja 2017 - 12:14
Andrzej Duda wyróżnił samorządowców
Prezydent Andrzej Duda wyróżnił samorządowców (fot. http://www.prezydent.pl)

Kazimierz Kaczmarek, wójt Zduńskiej Woli; Bogusław Karakula, burmistrz Sokołowa Podlaskiego; Ryszard Macura, burmistrz Cieszyna;  Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, Ryszard Nowak, prezydent Nowego Sącza; Jerzy Rębek, burmistrz Radzynia Podlaskiego; Józef Sroka niereprezentujący gminę Nisko; Beata Tarczyńska, reprezentująca Gniezno oraz Ludwik Węgrzyn, starosta Bocheński i Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego z Krzyżami Kawalerskimi Odrodzenia Polski. 43 przedstawicieli samorządu terytorialnego odebrało wyróżnienia państwowe od Andrzeja Dudy, prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
• W poniedziałek (29 maja) Andrzej Duda, prezydent RP wręczył odznaczenia państwowe przedstawicielom samorządu terytorialnego.

• Wyróżnieni zostali prezydenci, burmistrzowie czy wójtowie miast i wsi. W sumie 43 osoby reprezentujące JST w całej Polsce.

• Uroczystość odbyła się w ramach Dnia Samorządu Terytorialnego.

 - Samorząd stanowi jeden z najważniejszych elementów ustrojowych Rzeczypospolitej Polskiej. Oznacza najistotniejszą decentralizację władzy państwowej, realizowaną poprzez i dla zasady pomocniczości. Zasady, która w najprostszym rozumieniu mówi tyle, ze władza powinna być w jak największym stopniu w rękach zwykłych ludzi, że powinna być realizowana przez społeczność lokalną - podczas uroczystej gali zorganizowanej z okazji święta samorządowców mówił Andrzej Duda, prezydent RP. 

Za wybitne zasługi na rzecz rozwoju samorządu, za działalność społeczną i publiczną, za osiągnięcia w pracy samorządowej, najważniejszą nagrodą - Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski - odznaczeni zostali: 

Kazimierz Kaczmarek, wójt Zduńskiej Woli;
Bogusław Karakula, burmistrz Sokołowa Podlaskiego;
Ryszard Macura, burmistrz Cieszyna; 
Ryszard Nowak, prezydent Nowego Sącza;
Jerzy Rębek, burmistrz Radzynia Podlaskiego;
Józef Sroka niereprezentujący gminę Nisko;
Beata Tarczyńska, reprezentująca Gniezno;
Ludwik Węgrzyn, starosta Bocheński; 
Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.

Dzień Samorządu Terytorialnego został ustanowiony przez Sejm w 2000 roku. Dokładnie 27 maja w 1990 roku odbyły się w wolnej Polsce pierwsze wybory samorządowe, gdzie wybierano członków ponad 2 tys. rad gmin.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • jancz, 2017-05-29 19:19:23

  Do wicewójt: Gratuluje tego nadzwyczajnego wysiłku intelektualnego. Jeśli Nowoczesna, PO i PSL maja takie kadry, jak "wicewójt", to jestem spokojny o wynik następnych wyborów. Gratuluję głębi intelektu. To zapewne dzięki TOK FM, TVN-owi, Gazecie Wyborczej, co nie?
 • zawsze bezpartyjny, 2017-05-29 15:58:23

  Czy opozycji potrafi tylko pisać i mówić złośliwości. Czy byłoby Wam miło gdyby ktoś pisał bez przerwy np. złodzieje. Moim zdaniem ani to, że Prezes kazał, ani to że jesteście złodziejami nie jest prawdą. To po co te kretyńskie uszczypliwości. Oceniajcie to co robią i czy to służy naszej ojczyźnie, ...a nie interesom jakiejś grupy.  rozwiń
 • wicewójt, 2017-05-29 15:32:31

  Prezes kazał, to ktoś musiał.