PARTNER PORTALU
  • BGK

Andrzej Grządziel pełniący obowiązki wójta gminy Lipnik

  • PAP/PSZ    12 grudnia 2017 - 12:26
Andrzej Grządziel pełniący obowiązki wójta gminy Lipnik
Andrzej Grządziel z wykształcenia jest historykiem. (fot. Fotolia)

Od poniedziałku funkcję wójta gminy Lipnik, decyzją premiera, pełni Andrzej Grządziel - podała rzecznik wojewody świętokrzyskiego Diana Głownia. Sytuacja jest związana ze śmiercią dotychczasowego wójta.
Wieloletni wójt gminy Lipnik Józef Bilura zmarł 10 listopada. Pięć dni później komisarz wyborczy wygasił jego mandat.

"Wojewoda świętokrzyski wystąpiła z wnioskiem do kancelarii Prezesa Rady Ministrów - który został przekazany poprzez ministra spraw wewnętrznych i administracji - o wyznaczenie pana Andrzeja Grządziela do pełnienia funkcji wójta gminy Lipnik" - przekazała Głownia. Dodała, że wniosek został zaakceptowany, a nowy wójt oficjalnie urząd objął od poniedziałku.

Grządziel zapewnił, że w najbliższych dniach złoży rezygnację z pracy w opatowskim oddziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, gdzie jest kierownikiem. Dodał również, że jako wójt zamierza dokończyć prace, które wciąż czekają na realizację.

"Są to dwie drogi, tzw. powodziówki. Będziemy się starać pozyskać niezbędną kwotę na realizację tego zadania. Poza tym chcemy ubiegać się o dodatkowe środki na drogi, kanalizację, oświetlenie" - oznajmił Grządziel.

W czwartek 14 grudnia odbędzie się sesja rady gminy, podczas której radni zajmą się uchwałą o nieprzeprowadzeniu wyborów wójta. Jeśli rada nie podejmie takiej uchwały, w Lipniku zostaną przeprowadzone przedterminowe wybory.

Andrzej Grządziel ma 56 lat. Z wykształcenia jest historykiem. W przeszłości zasiadał w radzie powiatu opatowskiego, startował również z list Prawa i Sprawiedliwości w wyborach na burmistrza Opatowa oraz w wyborach parlamentarnych. W ostatnim czasie pełnił funkcję kierownika oddziału powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Opatowie.

Gmina Lipnik znajduje się w powiecie opatowskim pomiędzy Sandomierzem i Opatowem. Mieszka w niej około 5 tys. osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.