PARTNER PORTALU
  • BGK

Andrzej Halicki kandydatem PO na prezydenta Warszawy?

  • JS    8 marca 2018 - 20:46
Andrzej Halicki kandydatem PO na prezydenta Warszawy?
Andrzej Halicki miałby być nowym kandydatem PO na prezydenta Warszawy (Andrzej Halicki, fot. halicki.pl)

Choć od kilku miesięcy mówi się, że to Rafał Trzaskowski będzie kandydatem PO na prezydenta Warszawy, to w kuluarach coraz częściej pojawia się nazwisko Andrzeja Halickiego. Tym bardziej, że Rafał Trzaskowski ma ostatnio spore problemy wizerunkowe.
Na zlecenie Se.pl i Super Expressu Instytut Badań Pollster sprawdził, jakie szanse na stanowisko prezydenta Warszawy miałby Andrzej Halicki.

Z sondażu wynika, że jeśli do II tury wyborów prezydenckich w Warszawie w wyborach samorządowych trafi Andrzej Halicki, to może pokonać przeciwnika Zjednoczonej Prawicy. Wyniki z II tury wyborów mogą przedstawiać się następująco: Andrzej Halicki 39 proc. - Patryk Jaki 31 proc.; Andrzej Halicki 38 proc. - Stanisław Karczewski 20 proc.; Andrzej Halicki 46 proc. - Beata Szydło 28 proc. W zderzeniu z politykiem PO najlepszy wynik uzyskał wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, szef komisji weryfikacyjnej.

Badanie przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster w dniach 02-05 marca 2018 na próbie 522 dorosłych mieszkańców Warszawy. Struktura próby była zgodna ze strukturą dorosłych mieszkańców Warszawy. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł 4,3 proc.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Marek, 2018-03-09 10:46:55

    Do Marta: Niech wystawią Halickiego. Będą baty:)
  • Marta, 2018-03-09 09:23:25

    522 osoby to żadna próba. Powie Wam to każdy statystyk. Po raz kolejny jesteśmy karmieni jakimiś pseudo badaniami i pseudo wynikami o pseudo kandydatach. Ale tak jak rzetelne dziennikarstwo, tak i rzetelne badania przechodzą do lamusa...