PARTNER PORTALU
  • BGK

Andrzej Kowalczys samorządowcem roku woj. pomorskiego

  • Portalsamorzadowy.pl    20 lutego 2017 - 00:01
Andrzej Kowalczys samorządowcem roku woj. pomorskiego
Andrzej Kowalczys. (fot. UM Gdańsk)

Andrzej Kowalczys, radny Gdańska, został wybrany najlepszym samorządowcem woj. pomorskiego w głosowaniu czytelników PortalSamorzadowy.pl.
Andrzej Kowalczys pracuje w jako wicedyrektor w departamencie ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi pomorskiego urzędu marszałkowskiego. 

Znany jest jako społecznik. Jest współorganizatorem turnieju piłkarskiego dzikich drużyn „Do przerwy 0:1".

Urodził się w 1959 r. Startował do rady miasta w Gdańsku z listy Platformy Obywatelskiej.

W naszym plebiscycie na najlepszego samorządowca w woj. pomorskiego brani byli pod uwagę radni, prezydenci oraz marszałek.

Głosowanie na samorządowca 2017 r. już się rozpoczęło

Głosowanie w plebiscycie „Wybierz samorządowca roku 2016 r.” zakończyło się 10 lutego, ale wszystkie głosy późniejsze nie będą stracone. Zostaną zaliczone „na konto” kolejnej edycji plebiscytu - na samorządowca roku 2017.

Serwis, gdzie na bieżąco można oceniać i komentować pracę rajców, prezydentów, marszałków i burmistrzów miast funkcjonuje od wyborów samorządowych w 2014 r. Każdy profil to opis wraz z krótką notą biograficzną (każdy radny może nadesłać na adres mailowy redakcji: samorzady@ptwp.pl także swoje zdjęcie i dodatkowe informacje o swojej osobie). W ocenianiu poparcia dla działań samorządowców w czasie pomagają aktywne wykresy.

Założenie serwisu było takie, by dać czytelnikom miejsce, forum do dzielenia się opiniami na temat prezydentów i radnych wszystkich miast tzw. prezydenckich. Od początku serwis cieszy się dużą popularnością, a z czasem zaczął się rozrastać o kolejne miasta - burmistrzowskie, z których otrzymaliśmy wyraźną prośbę samorządowców, by dołączyć ich do bazy. Obecnie w naszej bazie znajduje się blisko się blisko 180 miast oraz samorządy wojewódzkie. Dla Warszawy, z racji jej stołeczności zamieszczono profile nie tylko radnych miejskich, ale też radnych wszystkich warszawskich dzielnic. Serwis rozrósł się także o składy wszystkich szesnastu sejmików wojewódzkich.

Jeśli chcecie by profile rad i z waszych samorządów (w tym także powiatów, o które w 2017 r. szczególnie chcemy rozbudować serwis) zostały dołączone do bazy, czekamy na zgłoszenia. Aby zgłoszenie zostało uwzględnione powinno zawierać notkę biograficzną burmistrza/wójta/starosty oraz pełny skład rady z krótkimi opisami (data urodzenia, przynależność klubowa, funkcje w radzie, praca w komisjach) i ewentualnie zdjęciami. Zgłoszenie należy przesłać na adres mailowy redakcji: samorzady@ptwp.pl z tytułem wiadomości: NOWA RADA W SERWISIE OCEŃ RADNYCH.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • slow, 2018-02-01 19:04:19

    Brawo Panie Radny :)