PARTNER PORTALU
  • BGK

Anna Lenarczyk w zarządzie PolRegio

  • MIW    21 czerwca 2017 - 16:28
Anna Lenarczyk w zarządzie PolRegio
PolRegio to największy przewoźnik pasażerski na polskiej kolei. (fot. twitter.com)

Rada Nadzorcza Przewozów Regionalnych, właściciela marki PolRegio, powołała dziś (21.06) Annę Lenarczyk na stanowisko członka zarządu – dyrektora handlowego. Tym samym spółką od dziś kieruje trzyosobowy zarząd.
Jak informuje biuro prasowe przewoźnika, Anna Lenarczyk jest absolwentką Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Radomiu. Ukończyła także studia podyplomowe, m.in. na Politechnice Warszawskiej (Integracja z Unią Europejską w transporcie) oraz w Szkole Głównej Handlowej (Marketing i Programowanie Produkcji Usług Kolejowych).

Z sektorem kolejowych przewozów pasażerskich związana od kilkudziesięciu lat. Doświadczenie zdobywała na stanowiskach bezpośrednio związanych z tworzeniem regulacji prawnych dotyczących odprawy podróżnych w komunikacji krajowej i międzynarodowej, analizą efektywności ofert, organizowaniem sprzedaży usług oraz wdrażaniem nowych kanałów dystrybucji.

Od kilkunastu lat odpowiada za współpracę z organizatorami przewozów, tworzenie oferty przewozowej oraz kreowanie polityki cenowej i taryfowej największych ogólnopolskich oraz regionalnych przewoźników kolejowych: Przewozów Regionalnych, PKP Intercity i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. W Przewozach Regionalnych – na różnych stanowiskach menedżerskich – pracowała w latach 2001-2012 oraz od czerwca 2016 roku. Od 29 marca do 20 czerwca b.r. pełniła funkcję prokurenta.

Czytaj : Przewozy Regionalne wreszcie na plusie. Pierwszy raz w historii

Obecny zarząd PolRegio – poza Anną Lenarczyk – tworzą Krzysztof Zgorzelski (prezes zarządu i dyrektor generalny) oraz Artur Kowalczyk (członek zarządu i dyrektor ds. techniczno-eksploatacyjnych).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.