PARTNER PORTALU
  • BGK

Antyaborcyjne bilbordy budzą kontrowersje. "Są makabryczne". Co zrobi samorząd?

  • KrosnoCity.pl    6 kwietnia 2018 - 13:50
Antyaborcyjne bilbordy budzą kontrowersje. "Są makabryczne". Co zrobi samorząd?
Do urzędu miejskiego w Krośnie wpłynęły dwie skargi na plakaty (Fot. KrosnoCity.pl)

Na terenie Krosna pojawiły się billboardy kampanii "Stop aborcji". Drastyczny sposób przedstawienia skutków aborcji budzi kontrowersje, a także był przedmiotem dyskusji podczas marcowej sesji Rady Miasta Krosna.
Temat poruszył radny Sławomir Bęben (Klub Prawo i Sprawiedliwość).

- Zwracali się do mnie mieszkańcy, czy jako samorząd nie możemy powstrzymać kampanii tych makabrycznych banerów, które wiszą na naszych ulicach - mówił radny. - Dzieci też patrzą na te zwłoki. Moim zdaniem jest to niesmaczne i jest to krok za mocny, za daleki. Czy możemy jakoś to wyhamować? Taka jest prośba mieszkańców - zaznaczył radny.

Na pytanie odpowiadał Bronisław Baran, zastępca prezydenta.

- Do prezydenta zwróciły się dwa podmioty: jeden to osoba prywatna, zwracająca uwagę na umieszczenie w przestrzeni publicznej treści, które są dla niej obrażające. Drugie pismo skierował oddział partii działającej w Krośnie. Oba podmioty zwróciły się o wyjaśnienie, dlaczego Miasto Krosno zgodziło się na umieszczenie w przestrzeni publicznej takich "materiałów reklamowych" - mówił Bronisław Baran.

Następnie zwrócił uwagę, że nikt nie występował o wyrażenie zgody na umieszczenie wspomnianych bilbordów. Znajdują się one na prywatnym terenie.

Czytaj także: Na warszawskiej Pradze zawisł billboard z hasłami sprzeciwu wobec zakazu aborcji

- Oczywistym jest, że te treści mogą u części społeczeństwa naruszać przekonania i wrażliwość - dodał zastępca prezydenta.

Powiedział też, że w dwóch przypadkach "nośniki" banerów postawione były bez żadnej procedury. - Nie wiem czy było to prawnie, bo jest na to za wcześnie. Prowadzimy w tej sprawie wyjaśnienia - poinformował Bronisław Baran. Przygotowywana jest też odpowiedź Urzędu Miasta na kierowane w tej sprawie zapytania.

Radny Adam Przybysz (Klub PiS) zaznaczył, że jest to kampania informacyjna, a nie reklamowa. - Jednych może przerażają, ale innych informują czym jest aborcja, że jest to zabójstwo - powiedział radny Przybysz.

- Oczywiście, że ta kampania ma charakter informacyjny, a nie promocyjny - odpowiedział zastępca prezydenta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.