PARTNER PORTALU
  • BGK

Apel o solidarność. Samorządowcy będą jak wielka rodzina?

  • bad    22 sierpnia 2017 - 12:24
Apel o solidarność. Samorządowcy będą jak wielka rodzina?
Prezes Związku Powiatów Polskich zwraca uwagę, że wspólnota powiatowa jest jedną wielką rodziną. Fot. Starostwo Powiatowe w Bochni

Prezes Związku Powiatów Polskich Ludwik Węgrzyn prosi starostów o wsparcie terenów zniszczonych nawałnicami.
Prezes Związku Powiatów Polskich Ludwik Węgrzyn w apelu do starostów i prezydentów miast na prawach powiatu pisze, że „nawałnice, jakie przeszły nad województwami – pomorskim, kujawsko-pomorskim i wielkopolskim, wywołały ogromne zniszczenia nie tylko prywatnych obiektów, lecz również mienia publicznego. Klęską dotknięta jest również infrastruktura powiatowa na niektórych terenach”.

Czytaj też: Nawałnice: Ostatni dzień na dopisanie się gmin do rozporządzenia

Prezes Związku Powiatów Polskich zwraca uwagę, że „wspólnota powiatowa jest jedną wielką rodziną, a jej członkowie powinni sobie wzajemnie pomagać. Związek Powiatów Polskich jako organizacja zrzeszająca przeważającą większość powiatów jest w sposób naturalny predestynowany do koordynacji udzielanej pomocy”.

- W związku z tym zwracam się do Was, Koleżanki i Koledzy, z prośbą o dokonywanie wpłat na konto: PKO BP 96 1020 2892 0000 5102 0625 2268 albo w formie darowizny, albo pomocy finansowej udzielanej stowarzyszeniu jednostek samorządu terytorialnego – w obu przypadkach na potrzeby realizacji wspólnej inicjatywy mającej wpływ na rozwój społeczności powiatowych i służącej społeczno-gospodarczemu rozwojowi powiatów – apeluje Ludwik Węgrzyn.

Decyzja o wykorzystaniu środków zostanie podjęta przez zarząd Związku Powiatów Polskich. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.