PARTNER PORTALU
  • BGK

Apel samorządowców z Dolnego Śląska do Jarosława Kaczyńskiego

  • MIW    13 stycznia 2017 - 14:28
Apel samorządowców z Dolnego Śląska do Jarosława Kaczyńskiego
Pod listem do Jarosława Kaczyńskiego podpisał się m.in. Cezary Przybylski, marszałek Dolnego Śląska. (fot. twitter.com)

• Samorządowcy z Dolnego Śląska wystosowali pismo do prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego.
• Sprzeciwiają się w nim działaniom, które mogłyby doprowadzić do wykluczenia z wyborów samorządowych bezpartyjne komitety wyborcze.
- Od kilku miesięcy docierają do nas niepokojące informacje o planowanych przez pana Partię zmianach w ordynacji wyborczej, które w konsekwencji mają wykluczyć bezpartyjne komitety wyborcze z udziału w nadchodzących wyborach samorządowych. Jako samorządowcy Dolnego Śląska, którzy w zdecydowanej większości nie są członkami żadnej partii politycznej, wyrażamy naszą dezaprobatę i sprzeciw wobec tego typu projektów – czytamy w liście.

Czytaj też: System wyborczy się zmieni? Wygaśnięcie kadencji PKW, likwidacja ciszy wyborczej, przezroczyste urny

Jak stwierdzają jego sygnatariusze wszelkie próby „systemowego wykluczenia z udziału w wyborach osób doświadczonych, sprawdzonych i stale uzyskujących wysokie poparcie społeczne to przejaw marnowania potencjału obywatelskiego”. Podkreślają oni, że tworzenie lokalnych, bezpartyjnych lub ponadpartyjnych komitetów wyborczych to dowód „odpowiedzialności i aktywności mieszkańców, którzy wyraźnie rozdzielają sprawy lokalne od wielkiej polityki i partyjnych sporów”.

- Apelujemy do Pana, jako szefa partii rządzącej, o zajęcie jednoznacznego stanowiska w tej sprawie i odrzucenie wszelkich prób ingerencji w ordynację wyborczą, które ograniczałyby wolność wyboru. Polacy powinni mieć możliwość swobodnego wyboru kandydatów – partyjnych i bezpartyjnych, wywodzących się z komitetów samorządowych, ruchów miejskich i lokalnych stowarzyszeń – kończą swój list dolnośląscy samorządowcy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.