PARTNER PORTALU
  • BGK

Aresztowano radnego podejrzanego o kradzieże i paserstwo

  • PAP    10 września 2011 - 14:59
Aresztowano radnego podejrzanego o kradzieże i paserstwo

Sąd w Poznaniu aresztował w sobotę 43-letniego radnego powiatu pleszewskiego Dariusza Sz., podejrzanego o kradzieże i paserstwo odzieży jednej ze znanych firm.
Zamieszanych w tej sprawie jest 14 osób, z których 7 zostało aresztowanych, a pozostali przebywają pod dozorem policji.

„Odzyskując mienie o wartości około 700 tys. zł., zabezpieczono również kilka tysięcy litrów odkażonego spirytusu, podrobionej wódki, tytoniu i papierosów bez polskich znaków akcyzy, policjanci szacują, że wartość zabezpieczonych nielegalnych produktów mogła narazić Skarb Państwa na uszczerbek w kwocie ponad miliona złotych” – poinformował Zbigniew Paszkiewicz z biura prasowego wielkopolskiej policji.

To nie jedyna sprawa Dariusza Sz. W lutym usłyszał on zarzut przedstawienia podrobionego ukraińskiego prawa jazdy jako autentycznego. W poprzedniej kadencji, radny stracił mandat po wyroku za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Ukrył to jednak i wystartował w wyborach z listy Stowarzyszenia Razem dla Ziemi Pleszewskiej.

Do rady dostał się wtedy z rekordowym wynikiem. Oburzony sprawą Dariusza Sz. jest starosta powiatu pleszewskiego Michał Karalus. „Jest to sytuacja dyskomfortowa dla wszystkich samorządowców. To kompromitujące dla środowiska. Radnymi powinni być ludzie zaufania społecznego” – powiedział starosta.

Radny został aresztowany na trzy miesiące. Według Karalusa, radny, gdyby miał honor, odszedłby z rady sam. W przeciwnym razie, jego mandat wygaśnie dopiero po wyroku skazującym.

Dariuszowi Sz. grozi kara do dziesięciu lat więzienia.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.