PARTNER PORTALU
  • BGK

Arkadiusz Wiśniewski zakazał TVP wstępu. Festiwal pod znakiem zapytania

  • MN    22 maja 2017 - 11:59
Arkadiusz Wiśniewski zakazał TVP wstępu. Festiwal pod znakiem zapytania
Arkadiusz Wiśniewski nie wierzy, że TVP zrealizuje Festiwal w Opolu na wysokim poziomie. (fot. UM Opole)

Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, nie wpuścił ekipy TVP na teren amfiteatru, gdzie budowana jest scena Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Coraz mniej prawdopodobne, że Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu odbędzie się tak jak planowano 9 czerwca. Jak powiedziała „Wyborczej” rzeczniczka opolskiego ratusza miasto nie wierzy, że TVP będzie w stanie w tak krótkim czasie zorganizować imprezę na poziomie, jakiego oczekują mieszkańcy.

Co więcej, prezydent Arkadiusz Wiśniewski w poniedziałek (22 maja) zakazał wstępu ekipie TVP na teren amfiteatru, mimo, że już w weekend rozpoczęła się tam budowa scenografii. Cała ta sytuacja jest pokłosiem rezygnacji kilkudziesięciu artystów z udziału w Festiwalu w Opolu, właśnie ze względu na politykę prowadzoną przez TVP.

Wcześniej Arkadiusz Wiśniewski wystosował oświadczenie, w którym napisał, że miasto Opole jest gotowe przejąć rolę organizatora festiwalu. Tym samym niemożliwe jest zrealizowanie umowy zawartej wcześniej między miastem i TVP. To oznacza również, że prawdopodobnie zmieni się termin imprezy. Możliwe, że ta odbędzie się dopiero jesienią. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • ciągle bezpartyjny, 2017-05-22 23:45:42

    Czy to już mniejszość niemiecka decyduje?