PARTNER PORTALU
  • BGK

Artur Soboń: Dopłaty do najmu w Mieszkaniu plus jednym z tematów Rady Mieszkalnictwa

  • PAP/JS    20 lutego 2018 - 18:46
Artur Soboń: Dopłaty do najmu w Mieszkaniu plus jednym z tematów Rady Mieszkalnictwa
Temat dopłat zostanie ponownie podjęty na kolejnym posiedzeniu Rady Mieszkalnictwa. (fot. pixabay.com)

Na Radzie Mieszkalnictwa został zasygnalizowany temat dopłat do najmu dla lokatorów Mieszkania plus - powiedział wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń. Dodał, że nie został on jednak "skonkludowany" i ma być kontynuowany na kolejnym posiedzeniu Rady.
Soboń powiedział, że na posiedzeniu Rady Mieszkalnictwa został "zasygnalizowany temat dopłat do najmu dla lokatorów w programie Mieszkanie plus", jednak nie został on "skonkludowany".

Jak tłumaczył, chodzi o zbudowanie mechanizmu, który wspierałby najemców poprzez dopłaty do najmu przy określonych kryteriach. "Kryteria te muszą zostać określone, wstępna dyskusja na ten temat już się odbyła" - mówił.

Dodał, że w celu opracowania m.in. tych kryteriów, została powołana grupa robocza, w skład której weszli przedstawiciele departamentu mieszkalnictwa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwa Finansów.

Zapowiedział, że temat dopłat zostanie ponownie podjęty na kolejnym posiedzeniu Rady Mieszkalnictwa.

Czytaj też: Partia Razem prosto z mostu. "Mieszkanie plus okazało się klapą"

Jak dodał, najważniejszym punktem posiedzenia Rady Mieszkalnictwa było przedstawienie przez ministra finansów założeń ustawy o spółkach wynajmu nieruchomości, czyli o tzw. REIT-ach.

Jak mówił Soboń "Rada długo dyskutowała na temat tego, jak przeciętnemu Kowalskiemu pozwolić na to, by skorzystał z REIT-ów - instrumentu, który nie rodzi ryzyka, daje odpowiednią możliwość pomnażania własnych oszczędności i jednocześnie pozwoli na wsparcie budownictwa mieszkaniowego". "Chcielibyśmy uruchomić jak najszybciej ten mechanizm inwestowania" - podkreślił.

Zaznaczył, że wprowadzone REIT-y dotyczyłyby jedynie budownictwa mieszkaniowego.

Za projekt ustawy będzie odpowiedzialne Ministerstwo Finansów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.