PARTNER PORTALU
 • BGK

Artur Warzocha kandydatem PiS na prezydenta Częstochowy

 • PAP/rs    9 maja 2018 - 14:01
Artur Warzocha kandydatem PiS na prezydenta Częstochowy
(Fot. Facebook/Artur Warzocha)

Senator i były wicewojewoda śląski Artur Warzocha będzie prawdopodobnie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Częstochowy. - Otrzymałem taką propozycję od kierownictwa partii, musi ją jeszcze zatwierdzić komitet polityczny - powiedział.
 • "To nie jest łatwa decyzja, bo zaangażowałem się bardzo w swoją pracę w Senacie, współpracę z Polonią. Jestem jednak również gotowy do pracy dla mojego miasta" - powiedział w środę.
 • Jego zdaniem częstochowska polityka wymaga "głębokich zmian", krytycznie ocenia dorobek rządzącego obecnie Częstochową prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka z SLD.
 • "Jeśli komitet polityczny partii zatwierdzi moją kandydaturę, z determinacją przystąpię do pracy, by tym razem wygrać" - zapewnił w środę Artur Warzocha.

Jego zdaniem częstochowska polityka wymaga "głębokich zmian", krytycznie ocenia dorobek rządzącego obecnie Częstochową prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka z SLD. Warzocha rywalizował z nim o ten fotel w poprzednich wyborach. W pierwszej turze Matyjaszczyka poparło 42,15 proc. głosujących, a Warzochę 27,89 proc. W drugiej turze kandydat lewicy pokonał Warzochę. Poparło go 56,72 proc. wyborców, a Warzochę - 43,28 proc. częstochowian. W zwycięskich dla niego wyborach do Senatu Warzocha zdobył mandat z poparciem 34 969 wyborców (35,18 proc.), pokonując czterech innych kandydatów.

"Jeśli komitet polityczny partii zatwierdzi moją kandydaturę, z determinacją przystąpię do pracy, by tym razem wygrać" - zapewnił w środę Artur Warzocha.

Senator jest zwolennikiem powstania województwa częstochowskiego. W poprzedniej kampanii wyborczej wybrzmiewały głosy niezadowolenia częstochowskich polityków z marginalnej - ich zdaniem - roli Częstochowy w woj. śląskim. Według deklaracji polityków PiS, sprawa ma wrócić w kolejnej kadencji parlamentu.

Częstochowa jest pierwszym miastem w Polsce, które wprowadziło finansowany ze swojego budżetu program wspierania zapłodnienia pozaustrojowego in vitro dla mieszkańców, którzy potrzebują tej metody wspomaganego rozrodu. Pytany o losy tego programu w mieście w razie jego wygranej, Warzocha przypomniał, że klub radnych PiS w Częstochowie był zawsze przeciwny temu projektowi. "Przygotowalibyśmy inny pakiet rozwiązań dla osób pragnących dziecka" - zapowiedział.

Artur Warzocha urodził się 11 listopada 1969 r. w Piotrkowie Trybunalskim. W 1993 r. ukończył studia na Wydziale Pedagogicznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, a w 2003 r. - studia podyplomowe na Wydziale Ekonomiczno-Społecznym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Odbył również aplikację kontrolerską w Najwyższej Izbie Kontroli.

W okresie 2001-03 zajmował stanowisko wicedyrektora Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, a w latach 2004-06 - kierował działem marketingu w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Częstochowie. Od 2008 do 2015 r. pracował w Najwyższej Izbie Kontroli, w delegaturze w Katowicach, na stanowisku głównego specjalisty kontroli państwowej. Od 2008 r. jest pracownikiem naukowym Instytutu Nauk Politologicznych Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

Pełnił różne funkcje w administracji publicznej: rzecznika prasowego wojewody częstochowskiego (1997-98), asystenta politycznego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (1999-2000), doradcy wojewody śląskiego (2000-01). W latach 1999-2006 sprawował mandat radnego Rady Miasta Częstochowy, a od 2010 do 2014 r. - radnego Sejmiku Województwa Śląskiego. Od 2006 do 2007 r. sprawował urząd pierwszego wicewojewody śląskiego. Należy do Prawa i Sprawiedliwości. Jest żonaty, ma córkę.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

 • częstochowianin, 2018-05-10 19:08:25

  Warzocha nie ma szans w starciu z Matyjaszczykiem. I nie przez siebie, a przez własną partię która najzwyczajniej w świecie okłamała mieszkańców miasta w sprawie województwa.