PARTNER PORTALU
  • BGK

Artur Wrochna napisał w oświadczeniu, że zamierza zostać w PO

  • PAP/AH    7 listopada 2017 - 17:27
Artur Wrochna napisał w oświadczeniu, że zamierza zostać w PO
Artur Wrochna jest szefem PO w powiecie olsztyńskim. Fot. Shutterstock

Regionalne władze PO rozesłały oświadczenie burmistrza Olsztynka Artura Wrochny, w którym napisał, że jest i zamierza być członkiem tej partii. Dzień wcześniej mówił, że złoży rezygnację z członkostwa w PO i podejmie decyzję o ew. przystąpieniu do Porozumienia.
Nazwisko burmistrza Olsztynka, który jest szefem PO w powiecie olsztyńskim i członkiem rady regionu warmińsko-mazurskiego tej partii, ogłoszono na sobotnim kongresie nowego ugrupowania Jarosława Gowina wśród samorządowców, którzy przyjechali poprzeć tę inicjatywę.

We wtorek (7 listopada) biuro regionu warmińsko-mazurskiego PO przesłało mediom oświadczenie Wrochny, które skierował w tym dniu do szefa regionalnych struktur tej partii Jacka Protasa.

"W związku z informacjami medialnymi dotyczącymi mojej osoby (ewentualnej zmiany partyjnej oraz interpretacji moich wypowiedzi) informuję, że nie byłem uczestnikiem Kongresu partii "Porozumienie" i nie przystąpiłem do tego ugrupowania. Jestem i zamierzam być członkiem Platformy Obywatelskiej RP" - napisał Wrochna.

Dzień wcześniej Wrochna mówił, że jest jeszcze członkiem Platformy, ale w najbliższych dniach złoży rezygnację. Tłumaczył, że jest to konsekwencją jego "zbliżenia do nowej inicjatywy premiera Gowina". Zaznaczał, że nie brał udziału w sobotnim kongresie, ale "życzliwie patrzy na tę inicjatywę". Zapowiadał, że decyzję o ewentualnym przystąpieniu do Porozumienia podejmie w niedługim czasie. W poniedziałkowej wypowiedzi dla TVP Olsztyn mówił natomiast: "nie ukrywam, że mam taki zamiar, przystąpienia do tej formacji".

We wtorek Wrochna nie odbierał telefonów, a w sekretariacie olsztyneckiego urzędu miejskiego poinformowano, że "burmistrz źle się poczuł i musiał pójść do lekarza".

Lider Porozumienia na Warmii i Mazurach Michał Wypij, powiedział, że widział wtorkowe oświadczenie Wrochny, szanuje jego decyzję i nie zmienia to jego wysokiej oceny dla pracy burmistrza w samorządzie.

- Pan burmistrz publicznie wyrażał dużą życzliwość i chęć współpracy. Rozumiem, że dzisiaj jest taka sytuacja, że jeszcze nie złożył rezygnacji w Platformie, więc po prostu spokojnie robimy swoje - mówił.

Wypij powtórzył, że w jego ocenie dla ludzi o centroprawicowych poglądach nie ma miejsca w Platformie i naturalnym środowiskiem, gdzie się odnajdą i będą mogli realizować swoje ambicje jest partia Porozumienie. Dlatego - jak mówił - takie osoby zachęca do kontaktu i współpracy. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.