PARTNER PORTALU
  • BGK

Atak zimy w Polsce: Tysiące mieszkańców bez prądu po opadach śniegu

  • PAP/AT    1 grudnia 2017 - 07:45
Atak zimy w Polsce: Tysiące mieszkańców bez prądu po opadach śniegu
W piątek (1 grudnia) w całej Polsce miejscami będzie padał śnieg i śnieg z deszczem (fot.shutterstock)

Około 292 tys. odbiorców w całej Polsce zostało pozbawionych prądu po intensywnych opadów śniegu. Najwięcej mieszkańców bez prądu występuje w województwie mazowieckim.
W wyniku intensywnych opadów śniegu w kraju bez prądu pozostaje około 292 tys. odbiorców - poinformował w piątek (1 grudnia) dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Marek Kubiak. Zapewnił, że trwają prace naprawcze.

Jak poinformował na Twitterze Kubiak, największa liczba odbiorców pozbawionych prądu występuje w województwie mazowieckim - 132 tys. 340 osób. W woj. łódzkim prądu nie ma 73 tys. 250 odbiorców, w woj. podlaskim - 42 tys. 450, w warmińsko-mazurskim - 26 tys. 700, w świętokrzyskim - 9 tys. 800, a w śląskim - 7 tys. 430.

Według prognoz IMGW w piątek w Polsce miejscami będzie padał śnieg i śnieg z deszczem, na północnym zachodzie wystąpią opady śniegu przechodzące w opady deszczu. Bez opadów głównie na południu kraju. Temperatura maksymalna ma wynosić od 0 do 3 st. C, na wybrzeżu od 4 do 5 st. C, a w rejonach podgórskich lokalnie -1 st. C.

Czytaj też: Podlaskie: Śnieg spowodował awarie prądu i utrudnienia na drogach

Czytaj też: Łódzkie: Powalone drzewa i brak prądu po silnych opadach śniegu

Czytaj też: Warmińsko-mazurskie: Awarie po opadach śniegu

Czytaj też: Świętokrzyskie: Śnieg uszkodził linie energetyczne. Mieszkańcy bez prądu

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • Asia, 2017-12-01 19:44:45

    Od 24 godzin jesteśmy już bez prądu powiat Włoszczowa w pge nikt nie odbiera telefonu nie można nigdzie dowiedziec się jak dlugo to jeszcze potrwa jestesmy odcieci od świata.To chyba jakaś kpina jest ze w XXI wieku po jednodniowych opadach śniegu 2 dzień bez prądu ciekawe co bedzie jeżeli przez tydz...ień będzie sypalo ? To do wiosny juz bez prądu zostaniemy ale kasę będziemy płacić.  rozwiń