PARTNER PORTALU
  • BGK

B. prezydent Olsztyna wiceministrem finansów

  • PAP    17 stycznia 2013 - 18:38

Janusz Cichoń, poseł PO z Warmii i Mazur, członek komisji finansów publicznych oraz komisji do spraw kontroli państwowej, były samorządowiec, został wiceministrem finansów. Nominację już odebrał; pracę w resorcie rozpoczął w czwartek rano.
W resorcie finansów Cichoń objął funkcję w randze sekretarza stanu.

W rozmowie z olsztyńską gazetą.pl powiedział, że będzie bezpośrednio wspierał ministra finansów Jacka Rostowskiego, ale "ze względu na to, że w ministerstwie trwają obecnie pewne ruchy kadrowe", nie wie jeszcze, jakie konkretnie departamenty będą mu podlegać.

W parlamencie Cichoń zasiada drugą kadencję. W pracach parlamentarnych zajmował się m.in. projektami ustaw o podatku dochodowym, zmianami legislacyjnymi w przepisach dotyczących indywidualnych kont emerytalnych oraz w pracowniczych programach emerytalnych.

Janusz Cichoń ma 56 lat, ukończył studia z zakresu ekonomiki rolnictwa na Wydziale Rolnictwa Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Uzyskał też stopień doktora nauk ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Był radnym miejskim Olsztyna, prezydentem i wiceprezydentem Olsztyna oraz członkiem zarządu województwa warmińsko-mazurskiego. Mieszka na wsi pod Olsztynem. W wolnych chwilach zajmuje się pszczelarstwem. Z własnego miodu robi nalewki według staropolskich receptur i za swoją specjalność uważa krupnik królewski. Jest jednym z autorów podręcznika "Hodowla Pszczół" wydanej w 2009 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.