PARTNER PORTALU
  • BGK

Bank w Ciechanowie z problemami. Magistrat wypłaca pieniądze

  • MN    27 października 2016 - 11:26
Bank w Ciechanowie z problemami. Magistrat wypłaca pieniądze
Kłopoty banku spółdzielczego w Ciechanowie. (fot. pixabay)

• KNF wszczęła postępowanie administracyjne ws. ustanowienia w banku spółdzielczym w Ciechanowie zarządu komisarycznego.
• Informacje o kłopotach banku spowodowały masowy odpływ depozytów.
• Pieniądze zaczęli wypłacać klienci, ale też ciechanowski urząd miasta.
Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie w komunikacie z 21 października poinformował, że KNF wszczęła postępowanie administracyjne ws. ustanowienia w banku zarządu komisarycznego. Jednocześnie Komisja odmówiła zgody na powołanie Agnieszki Korzybskiej na stanowisko prezesa.

Ponadto placówka realizuje program naprawczy, zakładający że w 2016 roku bank wypracuje 8,85 mln zł zysku netto. W 2015 roku strata banku wyniosła ok. 16 mln zł.

Czarę goryczy przelały SMS-y wysyłane do klientów banku, nakłaniające do wycofania depozytów. Ostrzeżenie najwyraźniej poskutkowało, bo z takiej możliwości skorzystał m.in. prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński, który na Facebooku napisał: Jako prezydent miasta mam obowiązek strzec publicznych pieniędzy i jeśli pojawia się choć cień zagrożenia, nie mogę ryzykować.

Bank w Ciechanowie wydał z kolei komunikat, że SMS-y wysyłane do klientów były fałszywe i zachęcił klientów do ponownego wpłacania środków, obiecując naliczenie odsetek, które na skutek zerwania lokaty przepadły.

Głos w tej sprawie zabrał też Adam Glapiński, prezes Narodowego Banku Polskiego, na specjalnie zwołanej konferencji. Powiedział, że odpływ depozytów jest spowodowany rozpowszechnianiem „nieprawdziwych informacji”. Dodał, że NBP monitoruje sytuację w banku spółdzielczym w Ciechanowie, a w kryzysowej sytuacji jest w stanie zapewnić bankowi płynne środki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • akukutak, 2016-11-08 12:41:53

    To na pewno wina PiS-u i Tuska.