PARTNER PORTALU
  • BGK

Beata Mazurek: Wybory na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast będą wyborami bezpośrednimi

  • PAP/JS    5 grudnia 2017 - 18:29
Beata Mazurek: Wybory na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast będą wyborami bezpośrednimi
(fot. youtube.com/TV Republika)

Wybory na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, będą wyborami bezpośrednimi, dementuję informacje, byśmy chcieli z nich rezygnować - powiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek.
Mazurek była pytana przez dziennikarzy w Sejmie o to, czy PiS chce zrezygnować z bezpośrednich wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

RMF FM podało w poniedziałek (4 grudnia), że najważniejsi politycy PiS rozważają możliwość odejścia od bezpośrednich wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

"Nie, to absolutnie nie jest prawda. Ja to dementuję. Wybory na wójtów, burmistrzów i prezydentów (miast) będą wyborami bezpośrednimi" - zapewniła rzeczniczka PiS.

Pytana, czy Sejm "zdąży w tym tygodniu z ordynacją samorządową", Mazurek odpowiedziała, że nie. "Tu trwają prace, one z pewnością nie zostaną dziś zakończone" - powiedziała rzecznik PiS.

Komisja nadzwyczajna, która pracuje nad projektem PiS, zmian w Kodeksie wyborczym, opowiedziała się we wtorek za zmianą sposobu wyboru PKW oraz za wygaszeniem kadencji obecnej PKW po wyborach parlamentarnych 2019 r. Na następne posiedzenie w czwartek (7 grudnia), przełożono sprawę dwukadencyjności wójtów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.