PARTNER PORTALU
 • BGK

Beata Nowosielska złożyła rezygnację, w radzie też nie ma już dla niej miejsca

 • aw    21 kwietnia 2017 - 13:39
Beata Nowosielska złożyła rezygnację, w radzie też nie ma już dla niej miejsca
Beata Nowosielska była radną dzielnicy Wesoła (fot. arch.)

Beata Nowosielska, była radna stołecznej dzielnicy Wesoła, złożyła rezygnację z funkcji pełnionych w Ministerstwie Środowiska.
• Beata Nowosielska złożyła rezygnację z pełnionych w Ministerstwie Środowiska funkcji.

• To pokłosie jej wpisów na mediach społecznościowych dotyczących powitania Donalda Tuska.

• Nowosielska musi szukać nowej pracy, nie ma też powrotu do rady dzielnicy w tej kadencji. Jej mandat został wygaszony, kiedy podjęła pracę w resorcie.

Ministerstwo Środowiska poinformowało, że z dniem dzisiejszym (21 kwietnia) Beata Nowosielska złożyła rezygnację z pełnionych w resorcie funkcji. Była dyrektorem Departamentu Edukacji i Komunikacji w ministerstwie środowiska.

Prawdziwą burzę wywołały jej komentarze z 15 kwietnia br. kiedy zamieściła kontrowersyjny wpis komentujący formę powitania Donalda Tuska na Dworcu Centralnym: ”Powitanie dla Tuska? Kajdanki i szubienica” . Zdaniem wielu przekroczyła tym granice i powinna podać się do dymisji jak poprzedni rzecznik Ministerstw Sportu.

Nowosielska wpierw zamieściła przeprosiny na Facebooku, a 21 kwietnia złożyła rezygnację z pracy w MŚ.

Przypomnijmy, że Beata Nowosielska w tej kadencji była radną warszawskiej dzielnicy Wesoła. Pełniła funkcję wiceprzewodniczącą Komisji Rewizyjnej oraz była członkiem Komisji Środowiska oraz Komisji Mieszkaniowej. Z mandatu zrezygnowała, a 1 marca 2016 komisarz wyborczy ogłosił wygaszenie jej mandatu radnej. Zgodnie bowiem z ustawą o służbie cywilnej obowiązuje zakaz łączenia mandatu radnego z członkostwem w korpusie służby cywilnej.

Dodajmy, że w skład korpusu służby cywilnej wchodzą urzędnicy szczebla centralnego (Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, ministerstwa, urzędy centralne), jak również przedstawiciele rządowej administracji terenowej.

Miejsce Beaty Nowosielskiej w radzie dzielnicy zajęła Maria Szyszko.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (7)

 • znawca, 2017-04-24 21:06:41

  Do Becia: to głupie babsko musi być
 • Becia, 2017-04-23 14:24:05

  Znam tę osobę bardzo dobrze, chociaż zerwałam kontakt...zawsze agresywna, kląca, wykrzykująca do ludzi na ulicy. Byłam tego swiadkiem. Najlepsze jest to, ze bez jakichkolwiek kompetencji zajęła tak wysokie stanowsiko. Poczatkowo pracowała w Biedronce, potem mąż jej załatwił pracę w recepcji. Zajęła ...się loklaną polityką, zakumplowała z żoną Szyszki i proszę została dyrektorką...żenujące, smutne, ze tacy ludzie o zadnych kompetencjach wskakują na tak wysokie stanowisko.  rozwiń
 • Waldemar, 2017-04-22 16:37:53

  Strachu nie ma, czeka już na to paskudne babsko posada przewodniczącej rady nadzorczej WFOŚ w Toruniu. Zero odpowiedzialności, zero pracy, za to dużo czasu dla szlifowania ostróg na portalach społecznościowych. I tak Donald Tusk ma kolejnego śmiertelnego wroga, którego, mam nadzieję, dobrze zapamię...ta.  rozwiń