PARTNER PORTALU
  • BGK

Beata Szydło odwiedzi gminy, które ucierpiały w wyniku nawałnic

  • PAP/KDS    15 sierpnia 2017 - 08:16
Beata Szydło odwiedzi gminy, które ucierpiały w wyniku nawałnic
W wyniku wichur w Polsce zginęło sześć osób, a ok. 50 zostało rannych (fot. gdansk.uw.gov.pl)

We wtorek (15.08) premier Beata Szydło pojedzie na tereny zniszczone przez nawałnice w województwie pomorskim w miniony weekend - poinformował Rafał Bochenek, rzecznik rządu. W wyniku wichur w Polsce zginęło sześć osób, a ok. 50 zostało rannych.
Wcześniej, o godz. 10.30 w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbędzie się narada z ministrami w związku z sytuacją kryzysową po nawałnicach. W spotkaniu będą uczestniczyli szefowie resortów zaangażowanych w akcję ratunkową na terenach dotkniętych przez żywioł, tj.: ministerstwa infrastruktury i budownictwa, obrony narodowej, MSWiA, rodziny, pracy i polityki społecznej; finansów; zdrowia; energii; rolnictwa i środowiska. Następnie Beata Szydło uda się na tereny zniszczone w wyniku nawałnic w województwie pomorskim. 

Około godz. 9 szef MSWiA Mariusz Błaszczak odbierze meldunki dotyczące aktualnej sytuacji w województwach dotkniętych nawałnicami. 

Przypomnijmy, że tylko w weekend strażacy interweniowali ponad 15 tys. razy. W poniedziałek wyjeżdżali co najmniej 700 razy do usuwania skutków burz i silnego wiatru. Najtrudniejsza sytuacja była w województwie kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i pomorskim.

Od piątku przez trzy dni pracowało prawie 54 tys. strażaków PSP i OSP. W wyniku nawałnic zginęło sześć osób (pięć na Pomorzu i jedna w Wielkopolsce), a około 50 zostało rannych. Silny wiatr uszkodził lub zerwał dachy z prawie 3 tys. domów, w tym ponad 2 tys. mieszkalnych.

Wiadomo też, że resort obrony skierował do pomocy mieszkańcom gminy Rytel wojsko. Do użycia podczas akcji kryzysowej, oprócz żołnierzy, zostaną skierowane również samochody ciężarowo-terenowe, łodzie, spycharki oraz specjalistyczne maszyny inżynieryjne. Siły zostaną zaangażowane do pracy przy udrażnianiu koryta rzeki Brda w gminie Rytel.

Jak dodała rzeczniczka MON mjr Anna Pęzioł - Wójtowicz, wojsko jest w ciągłej gotowości do udzielenia pomocy związanej z reagowaniem kryzysowym na terenach dotkniętych nawałnicami.

Podkreśliła, że przedstawiciele wojska biorą udział w działaniach regionalnych zespołów zarządzania kryzysowego oraz na bieżąco monitorują sytuacje związane z koniecznością użycia sił i środków niezbędnych do pomocy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • krzysiek, 2017-08-15 16:45:25

    Jeszcze jej tam nie było!Znów się będzie lansować na czyimś nieszczęściu.Do roboty a nie jeżdzić i pier...machając łapami na wizji.A może lepiej,niech jeżdzi -przynajmniej mniej czasu na demolkę Polski