PARTNER PORTALU
 • BGK

Beata Szydło: Prezydent Warszawy podlega prawu jak każdy inny

 • PAP/MN    21 września 2017 - 11:59
Beata Szydło: Prezydent Warszawy podlega prawu jak każdy inny
Premier Beata Szydło krótko odniosła się do faktu, że Urząd Skarbowy zajął pieniądze na rachunku prezydent Warszawy. (fot. PTWP)

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, tak samo, jak każdy obywatel, podlega prawu - powiedziała w czwartek (21 września) premier Beata Szydło. Dodała, że powinna stawić się na posiedzeniu komisji weryfikacyjnej, wówczas nie byłaby obciążona grzywną
Urząd Skarbowy zajął na prywatnym rachunku bankowym prezydent Warszawy ponad 12 tys. zł. Chodzi o grzywny - wraz z odsetkami - jakie nałożyła na nią komisja za niestawiennictwo na czterech rozprawach.

Premier poproszona przez dziennikarzy o komentarz do tej sprawy, powiedziała: "Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, tak samo, jak każdy obywatel, podlega prawu".

Szydło oceniła, że prezydent stolicy powinna była stawić się na komisji weryfikacyjnej - wówczas nie byłaby obciążona grzywną.

Gronkiewicz-Waltz została dotąd ukarana sześć razy, grzywnami w wysokości po 3 tys. zł, za niestawienie się przed komisją weryfikacyjną ds. stołecznej reprywatyzacji.

Na początku września komisja oddaliła wnioski prezydent Warszawy o uchylenie czterech grzywien - na łączną kwotę 12 tys. zł - za jej niestawiennictwa na wcześniejszych rozprawach. 15 września Urząd Skarbowy dokonał egzekucji należności wynikających z tych właśnie grzywien.

11 września przewodniczący komisji wystąpił z wnioskiem w wszczęcie postępowania egzekucyjnego. Uzyskana kwota została przekazana komisji. "Stanowi dochód budżetu państwa" - powiedział informator PAP.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • qwasyx, 2017-09-22 06:56:37

  z ta tylko roznica, ze Prezydent Warszawy Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz jest "ciagana po sadach" nie jako osoba prywatna ale jako Prezydent Warszawy. Druga sprawa to to, ze szefowa POLSKIEGO RZADU miesza sie w sprawy, ktore jej zupelnie nie dotycza. ZASCIANEK
 • zona szydlo, 2017-09-21 16:44:57

  ciekawe, poza mężusiem złodziejem ? oddaj szmato kasę za dociągnięcie drogi asfaltowej do domu :)
 • gość, gość, 2017-09-21 15:38:45

  wreszcie ta "święta krowa" dostała to na co zasłużyła. Mam nadzieje, że wszyscy którzy maczali w tym procederze swoje ręce poniosą zasłużone i dotkliwe kary. Dla prawników biorących udział w tej mafii najlepszym wyrokiem byłoby wykluczenie z palestry prawniczej z zakazem wykonywania zawod...u i do łopaty  rozwiń