Będzie druga tura wyborów burmistrza Chrzanowa

Ryszard Kosowski, były burmistrz Chrzanowa w latach 2002-2014, oraz Robert Maciaszek, były poseł PO, zmierzą się w drugiej turze wyborów burmistrza Chrzanowa.
Będzie druga tura wyborów burmistrza Chrzanowa
Druga tura wyborów burmistrza Chrzanowa odbędzie się 20 marca. Fot. Chrzanów.pl

Druga tura wyborów burmistrza Chrzanowa odbędzie się 20 marca.

Według protokołu wyników głosowania Ryszard Kosowski (KWW Wspólny Chrzanów) otrzymał 5203 głosy – 44,09 proc., Robert Maciaszek (KWW Roberta Maciaszka) 3252 głosy – 27,56 proc., Beata Majkrzak (KWW Beaty Majkrzak) 2246 głosów – 19,03 proc., a Bogdan Kosowski (KWW Wspólnota Gmin Powiatu Chrzanowskiego) – 1099 głosów – 9,31 proc. Frekwencja wyniosła 30,78 proc.

Przedterminowe wybory w Chrzanowie zostały zarządzone, ponieważ poprzedni burmistrz tego miasta Marek Niechwiej został odwołany przez mieszkańców w referendum w grudniu zeszłego roku. Od połowy stycznia funkcję komisarza sprawowała Beata Majkrzak.

O przeprowadzeniu referendum postanowiła we wrześniu ub.r. na nadzwyczajnej sesji Rada Miasta Chrzanowa. Radni zarzucali burmistrzowi m.in. brak umiejętności zarządzania finansami gminy i brak wizji dalszego rozwoju miasta. Ich zdaniem burmistrzem nie powinna być osoba, na której ciążą prokuratorskie zarzuty.

Niechwiej był burmistrzem Chrzanowa pierwszą kadencję. Jesienią 2014 r. w drugiej turze wyborów pokonał urzędującego od 12 lat Ryszarda Kosowskiego.

Wiosną ub.r. prokuratura postawiła burmistrzowi Chrzanowa zarzut prowadzenia samochodu po pijanemu. W lutym samorządowiec został zatrzymany po tym, jak wjechał w drewniane ogrodzenie na jednej z ulic Chrzanowa.

Badania alkomatem wykazały u niego ponad 1,6 promila alkoholu (0,84 mg/l). W śledztwie burmistrz nie przyznał się do tego czynu, zasłaniając się niepamięcią. Sprawa toczy się w Sądzie Rejonowym w Myślenicach.

Samorządowiec usłyszał też w prokuraturze zarzut poświadczenia nieprawdy w oświadczeniu majątkowym, które złożył. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Chrzanowie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE