PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie druga tura wyborów burmistrza Chrzanowa

  • PAP/JL    7 marca 2016 - 10:24
Będzie druga tura wyborów burmistrza Chrzanowa
Druga tura wyborów burmistrza Chrzanowa odbędzie się 20 marca. Fot. Chrzanów.pl

Ryszard Kosowski, były burmistrz Chrzanowa w latach 2002-2014, oraz Robert Maciaszek, były poseł PO, zmierzą się w drugiej turze wyborów burmistrza Chrzanowa.
Druga tura wyborów burmistrza Chrzanowa odbędzie się 20 marca.

Według protokołu wyników głosowania Ryszard Kosowski (KWW Wspólny Chrzanów) otrzymał 5203 głosy – 44,09 proc., Robert Maciaszek (KWW Roberta Maciaszka) 3252 głosy – 27,56 proc., Beata Majkrzak (KWW Beaty Majkrzak) 2246 głosów – 19,03 proc., a Bogdan Kosowski (KWW Wspólnota Gmin Powiatu Chrzanowskiego) – 1099 głosów – 9,31 proc. Frekwencja wyniosła 30,78 proc.

Przedterminowe wybory w Chrzanowie zostały zarządzone, ponieważ poprzedni burmistrz tego miasta Marek Niechwiej został odwołany przez mieszkańców w referendum w grudniu zeszłego roku. Od połowy stycznia funkcję komisarza sprawowała Beata Majkrzak.

O przeprowadzeniu referendum postanowiła we wrześniu ub.r. na nadzwyczajnej sesji Rada Miasta Chrzanowa. Radni zarzucali burmistrzowi m.in. brak umiejętności zarządzania finansami gminy i brak wizji dalszego rozwoju miasta. Ich zdaniem burmistrzem nie powinna być osoba, na której ciążą prokuratorskie zarzuty.

Niechwiej był burmistrzem Chrzanowa pierwszą kadencję. Jesienią 2014 r. w drugiej turze wyborów pokonał urzędującego od 12 lat Ryszarda Kosowskiego.

Wiosną ub.r. prokuratura postawiła burmistrzowi Chrzanowa zarzut prowadzenia samochodu po pijanemu. W lutym samorządowiec został zatrzymany po tym, jak wjechał w drewniane ogrodzenie na jednej z ulic Chrzanowa.

Badania alkomatem wykazały u niego ponad 1,6 promila alkoholu (0,84 mg/l). W śledztwie burmistrz nie przyznał się do tego czynu, zasłaniając się niepamięcią. Sprawa toczy się w Sądzie Rejonowym w Myślenicach.

Samorządowiec usłyszał też w prokuraturze zarzut poświadczenia nieprawdy w oświadczeniu majątkowym, które złożył. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Chrzanowie.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.