PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie referendum w sprawie odwołania Jacka Karnowskiego?

  • KDS    12 lipca 2017 - 17:24
Będzie referendum w sprawie odwołania Jacka Karnowskiego?
Jacek Karnowski, prezydent Sopotu (fot. facebook.com Jacek Karnowski)

Mieszkańcy Sopotu chcą odwołania prezydenta miasta, Jacka Karnowskiego. Jak informuje portal wpolityce.pl Małgorzata Tarasiewicz, szefowa stowarzyszenia Mieszkańcy dla Sopotu na antenie TVP Gdańsk ogłosiła rozpoczęcie przygotowań do zorganizowania referendum w tej sprawie.




- Jeszcze w tym roku Jacek Karnowski przestanie być prezydentem Sopotu na skutek przegranego referendum w sprawie jego odwołania. W najbliższych dniach powołamy do życia komitet, który zajmie się sprawami organizacyjnymi  - przytacza słowa Tarasiewicz portal w polityce.pl.

Szefowa stowarzyszenia Mieszkańcy dla Sopotu decyzję o zorganizowaniu referendum tłumaczyła m.in. koniecznością jak najszybszego wstrzymania wyprzedaży terenów miejskich czy zaprzestaniem wycinki w miejskim lesie. 

Jeśli stowarzyszenie spełni swoje zapowiedzi, będzie to druga próba odwołania Jacka Karnowskiego ze stanowiska prezydenta. Po raz pierwszy referendum w tej sprawie odbyło się w maju 2009 roku. Było pokłosiem tzw. "afery sopockiej", w której prezydent Sopotu usłyszał m.in zarzut korupcji. Wtedy w głosowaniu został osiągnięty wymagany próg frekwencji (ok. 40%). Jednak większość (ok. 62%) opowiedziała się przeciwko odwołaniu Karnowskiego z zajmowanego stanowiska. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (2)

  • absolwent, 2017-07-14 11:31:13

    Taaa, jego odwołać i mianować jakiegoś "Misiewicza". I pewnie wtedy pojawią się w Sopocie prawdziwe smażalnie...
  • Nick, 2017-07-13 11:25:17

    Wysłać typa do fryzjera !!