PARTNER PORTALU
  • BGK

Bełchatów: Gmina winduje podatki o 150 proc., mieszkańcy się buntują

  • MN    17 maja 2016 - 12:28

• Mieszkańcy gminy Bełchatów kierują się z apelem do radnych o nieudzielenie absolutorium dla wójta Kamila Ładziaka (PiS).
• Autorzy oświadczenia do Rady Gminy Bełchatów piszą, że pokładali w młodym wójcie duże nadzieje, ale doznali rozczarowania.
• Podatek od nieruchomości wzrósł o 150 proc. Mieszkańcy mówią, że to ewenement na skalę wszystkich samorządów.
Mieszkańcy gminy Bełchatów podjęli decyzję, aby zobowiązać każdego radnego Rady Gminy Bełchatów do głosowania za nieudzieleniem absolutorium wójtowi Kamilowi Ładziakowi. Mieszkańcy tłumaczą, że jeszcze kilka lat temu pokładali nadzieje w młodym wójcie z Prawa i Sprawiedliwości. Liczyli na dynamiczny rozwój, tworzenie nowych miejsc pracy i inwestycje poprawiające komfort życia.

Teraz jednak stosunek do wójta jest inny. W oświadczeniu do radnych mieszkańcy zarzucają wójtowi m.in. rekordowe zadłużenie gminy, nieuzasadniony rozrost administracji, nietrafione i opóźnione inwestycje, brak dialogu z mieszkańcami i fatalne podejście do przedsiębiorców oraz skandaiczną podwyżkę podatków.

Czytaj też: Bodzanów, woj. mazowieckie: Wójt gminy pozostaje na stanowisku

„Dziś po raz kolejny apelujemy do naszych radnych, by wreszcie stanęli po stronie mieszkańców i zaczęli bronić naszych interesów. Otwórzcie oczy! W całej historii naszego samorządu Gmina Bełchatów nie miała tak ogromnego zadłużenia – to ok. 17 mln. zł!” – czytamy w oświadczeniu.

Autorzy oświadczenia piszą, że dla ratowania budżetu gminy podniesiono podatek od nieruchomości o 150 procent.

Czytaj też: Nieważne referendum w sprawie odwołania burmistrza Supraśla

„Nie mówimy, że w gminie nic się nie dzieje - zarzucamy panu Ładziakowi i radnym, że jeśli już realizowana jest jakaś inwestycja, to albo jest ona przepłacona, albo spóźniona, albo deficytowa. A co najważniejsze - kolejne zadania realizowane są za pożyczone pieniądze...” – głosi oświadczenie.

Jednocześnie mieszkańcy poszukują wsparcia dla swoich działań u parlamentarzystów PiS - senatora Wiesława Dobkowskiego oraz posła Dariusza Kubiaka.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.