PARTNER PORTALU
  • BGK

Bezpartyjni ramię w ramię z posłem Liroyem

  • GP    23 czerwca 2017 - 08:15
Bezpartyjni ramię w ramię z posłem Liroyem
Poseł Piotr Liroy-Marzec znalazł nowe środowisko polityczne, znalazł je w samorządzie (fot.:youtube.com)

W piątek (23 czerwca) odbędzie się pierwsza konferencja prasowa posła Piotra Liroya-Marca (niezrzeszony), który łączy siły z ruchem samorządowym "Bezpartyjni".
• Ruch i poseł chcą przekazać opinii publicznej treść listu wystosowanego do prezydenta RP oraz zaprezentować postulaty deglomeracji i dekoncentracji.

• Poseł Liroy od 8 czerwca nie jest członkiem klubu Kukiz'15 w Sejmie.

W piątek (23 czerwca) o godzinie 12. w budynku Sejmu odbędzie się konferencja posła niezrzeszonego, do niedawna członka klubu Kukiz'15 Piotra Liroya-Marca i ruchu samorządowego "Bezpartyjni". Obecność posła pokazuje, że jest bardzo możliwa bliższa współpraca jego osoby ze środowiskiem samorządowym.

W czasie spotkania dla prasy mają zostać zaprezentowane nowe inicjatywy formacji bezpartyjnej, które będą oscylować wokół zagadnień deglomeracji i dekoncentracji. Będzie też zaprezentowany list do prezydenta RP.

W tej korespondencji działacze bezpartyjni chcą przybliżyć wspólny projekt stowarzyszenia "Skuteczni oraz Ruchu Samorządowego "Bezpartyjni".

Poseł oprowadza po Sejmie

Posła Liroya nie ma w klubie Kukiz'15 od dnia 8 czerwca, kiedy władze tego ciała parlamentarnego wykluczyły go z szeregów klubu. Decyzję tę motywowano jego kontaktami z osobami, które miały być zamieszane w kwestie reprywatyzacyjne w Warszawie.

Poseł nie przejął się tą decyzją, co wyraził komentując ją utworem "Wolność" Pharrella Williamsa. Zamieścił ten utwór na swoich profilach społecznościowych praktycznie w momencie, kiedy jego wykluczenie stało się informacją publiczną.

Od tego czasu poświęcał się w Sejmie walce o medyczną marihuanę, którą w czerwcu Sejm przegłosował. Więcej o tej decyzji tutaj.

Jednocześnie poseł Liroy, który jest debiutantem przy Wiejskiej zdecydował się bardziej przybliżać obywatelom Sejm. Oprowadzał po nim w luźnym materiale video zamieszczonym później na stronie na Facebooku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.