PARTNER PORTALU
  • BGK

Bezpłatne konsultacje dotyczące depresji w 12 miastach Małopolski

  • PAP/JS    8 czerwca 2017 - 17:26
Bezpłatne konsultacje dotyczące depresji w 12 miastach Małopolski
W trakcie konsultacji, specjaliści rozmawiają o różnych obszarach życia i funkcjonowania zgłaszającej się osoby, poszukując przyczyn nieustępującego smutku (Fot. Pixabay/PDPics)

Mieszkańcy Małopolskich do końca października w 12 miastach mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji dotyczących depresji. To 6. edycja wojewódzkiego projektu profilaktyki depresji "Wyprzedzić smutek” – poinformował małopolski urząd marszałkowski.
Program adresowany jest do osób zdrowych, co oznacza, że aby skorzystać z konsultacji, wcale nie trzeba mieć potwierdzonej depresji. Wystarczy sama chęć sprawdzenia swojego stanu psychicznego. Organizatorzy zachęcają do kontaktu wszystkich, którzy od dłuższego czasu odczuwają smutek i mają obniżony nastrój.

Punkty konsultacyjne są zlokalizowane w Krakowie, Tarnowie, Brzesku, Nowym Sączu, Muszynie, Limanowej, Rabce-Zdroju, Wadowicach, Andrychowie, Chełmku, Skawinie i Miechowie. Wizyty można umawiać pod specjalnym numerem infolinii: 668 862 680

Porada profilaktyczna jest osobistą rozmową z konsultantem, trwa ok. godziny. Konsultacja kończy się przekazaniem kilku (dwóch, trzech) rad, co i jak zmienić w swoim życiu, jak przemodelować swoje nawyki i przyzwyczajenia, w jaki sposób postarać się naprawić czy zmienić swoje relacje z bliskimi.

W trakcie konsultacji, specjaliści rozmawiają o różnych obszarach życia i funkcjonowania zgłaszającej się osoby, poszukując przyczyn nieustępującego smutku. Konsultanci wykluczają chorobę lub określają stopień zagrożenia depresją i proponują środki zaradcze. W przypadku potwierdzenia choroby, osoba dotknięta depresją może otrzymać skierowanie do specjalistycznej placówki - poradni zdrowia psychicznego lub ewentualnie do szpitala na leczenie. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.