PARTNER PORTALU
  • BGK

Biało-czerwone przejścia dla pieszych to zniewaga barw narodowych?

  • MN    14 marca 2017 - 16:54
Biało-czerwone przejścia dla pieszych to zniewaga barw narodowych?
Jedno z wielu biało-czerwonych przejść dla pieszych w Polsce. (fot. Kraków, commons.wikimedia.org)

Szczeciński radny Andrzej Grodecki uważa, że chodzenie po biało-czerwonych przejściach dla pieszych to znieważanie barw narodowych.
Radny osiedla Pomorzan Andrzej Grodecki uważa, że chodzenie po biało-czerwonych przejściach dla pieszych to deptanie barw narodowych. W piśmie do przewodniczącego Rady Miasta Szczecina zaznacza, że przejścia powinny być pomalowane na pomarańczowo albo białe pasy powinny zostać zastąpione żółtymi.

Przypomina też o ustawie z 31 stycznia 1980 r., dotyczącej godła, barw i hymnu Rzeczpospolitej, nadmieniając, że za zniewagę barw narodowych grożą sankcje.

Zdaniem radnego – który w wyborach w 2014 r. startował z ramienia Solidarnej Polski – problem nie dotyczy tylko Szczecina, ale jest ogólnopolski. W samym Szczecinie jednak, przejścia dla pieszych w biało-czerwonych barwach znajdziemy na ulicach Powstańców Wielkopolskich, Frysztackiej i Orawskiej.

W rozmowie z Onetem do sprawy odnieśli się inni szczecińscy radni. Nikt jednak nie potraktował pomysłu Andrzeja Grodeckiego na poważnie, a niektórzy zarzucili radnemu, że chciał jedynie stworzyć wokół siebie rozgłos.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.