PARTNER PORTALU
 • BGK

Białystok bierze się za osiedlowe drogi

 • JS    7 marca 2017 - 21:45
Białystok bierze się za osiedlowe drogi
Od kliku lat poprawia się stan ulic osiedlowych w Białymstoku (fot. pixabay)

• Mieszkańcy kolejnych białostockich ulic zyskają wygodne dojazdy do swoich domów.
• Miasto ogłosiło następne przetargi na opracowanie dokumentacji projektowej budowy ulic na Białostoczku i Dojlidach Górnych
Od kliku lat poprawia się stan ulic osiedlowych w Białymstoku, co ułatwia mieszkańcom dojazd do domów. W tym roku Miasto zaplanowało 48 tego typu inwestycji, których łączna szacunkowa wartość to prawie 47 mln zł. Długość przebudowanych ulic przekroczy 16 km.

– Planowane do realizacji inwestycje na białostockich osiedlach to odpowiedź na zapotrzebowanie mieszkańców – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Adam Poliński. ­– To kolejne małe inwestycje, które będą służyły białostoczanom. Przebudowa dróg osiedlowych poprawi ich jakość i ułatwi poruszanie się kierowcom i rowerzystom.

Pierwszy z ogłoszonych ostatnio przetargów dotyczy opracowania koncepcji i dokumentacji projektowej budowy ulic: Giżyckiej, Suwalskiej, Oleckiej i Sitarskiej na osiedlu Białostoczek. 

Drugi z przetargów dotyczy przygotowania koncepcji i dokumentacji projektowej budowy ulicy Wigierskiej i Kolonia Dojlidy. Projekt obejmie ul. Wigierską na Dojlidach Górnych, o długości ok. 700 m w zakresie budowy jezdni, wyniesionych skrzyżowań, zjazdów, chodników i kanalizacji deszczowej. Wykonawca uwzględni także budowę ul. Kolonia Dojlidy (ok. 660 m) na odcinku od skrzyżowania z ul. Zabłudowską do skrzyżowania z ul. Wigierską. Zostaną tam przeprowadzone podobne prace, jak przy innych tego typu inwestycjach. Oferty można składać do 19 kwietnia.

Następnym krokiem, po opracowaniu dokumentacji projektowej, będzie ogłoszenie przetargów na realizację tych inwestycji na białostockich ulicach. Planowany termin zakończenia prac budowlanych to koniec 2018 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (2)

 • Iskra, 2017-03-07 22:57:34

  A co z ulicą Aleksandra Rybnika. Wstyd trochę. Taki zasłużony białostoczanin a ulica jak hanajki. 50 lat ta ulica czeka na twardą nawierzchnię
 • Pablo, 2017-03-07 22:55:55

  Kiedy będzie przebudowa starej ul.Zwierzynieckiej??? Nie ma tam chodników, ścieżki rowerowej. Droga jest w tragicznym stanie!!!