PARTNER PORTALU
  • BGK

Białystok: Czy radni PiS odwołają starostę?

  • pt    24 sierpnia 2016 - 11:21
Białystok: Czy radni PiS odwołają starostę?

Antoni Pełkowski startosta białostocki (fot.wrotapodlasia.pl)

• W czwartek, 25 sierpnia mają rozstrzygnąć się losy starosty białostockiego.
• Odwołania Antoniego Pełkowskiego chcą radni PiS.
Radni Prawa i Sprawiedliwości zarzucają staroście niegospodarność i złe zarządzanie finansami powiatu. Jak pisze portal poranny.pl lista uwag radnych PiS i Niezależnych pod adresem pracy Antoniego Pełkowskiego, starosty powiatu białostockiego jest długa.

- Odwołanie starosty jest jednoznaczne z odwołaniem zarządu powiatu, który bardzo źle wykonuje swoje obowiązki - wytyka Jan Perkowski, przewodniczący klubu radnych powiatowych PiS.

Antoni Pełkowski zapewniał, że spokojnie oczekuje werdyktu radnych i podda się ich woli. - Opozycja co pół roku podejmuje próbę odwołania zarządu dla potwierdzenia zasady dobrej zmiany.

Radni PiS nie kryją, że chcą mieć swojego starostę. Chodzi tu wyłącznie o politykę, bo merytorycznie zarząd nie ma sobie nic do zarzucenia - mówi Antoni Pełkowski portalowi poranny.pl.

To druga próba odwołania starosty. Poprzednia, w grudniu 2015 roku, zakończyła się fiaskiem. W czerwcu PiS nie chciał udzielić zarządowi absolutorium. Nieskutecznie. Pozytywnie zagłosowało 14 radnych koalicji PO, PSL i Naszego Podlasia. Przeciwnych było 12 radnych PiS i Niezależnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.