PARTNER PORTALU
  • BGK

Białystok, Klub Tadeusza Truskolaskiego: Radny Marcin Szczudło przechodzi do PiS

  • PAP/AT    7 kwietnia 2016 - 11:35
Białystok, Klub Tadeusza Truskolaskiego: Radny Marcin Szczudło przechodzi do PiS

W białostockiej Radzie Miasta jest 28 radnych. PiS ma w radzie samodzielną większość - 15 radnych. Razem ze Szczudło klub będzie liczył 16 osób (fot.bialystok.pl)

• Radny Białegostoku Marcin Szczudło przechodzi do klubu Prawa i Sprawiedliwości.
• Szczudło jest szefem klubu radnych prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego.
• Jest też wiceprzewodniczącym Rady Miasta z ramienia klubu Tadeusza Truskolaskiego
"Szef klubu radnych prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego w białostockiej Radzie Miasta Marcin Szczudło przechodzi do mającego większość w radzie klubu Prawa i Sprawiedliwości" - poinformował przewodniczący Rady Miasta Mariusz Gromko (PiS).

Szczudło jest również wiceprzewodniczącym Rady Miasta z ramienia klubu Tadeusza Truskolaskiego (TT).

W białostockiej Radzie Miasta jest 28 radnych. PiS ma w radzie samodzielną większość - 15 radnych. Razem ze Szczudło klub będzie liczył 16 osób. Klub radnych prezydenta zmniejszył się o jednego radnego i teraz będzie w nim 5 radnych. Platforma Obywatelska ma 6 radnych, SLD - jednego.

Czytaj też: Radni nie chcą spektaklu o rasizmie i nacjonalizmie w teatrze

Jeszcze nie wiadomo, czy przejście Szczudło do klubu PiS oznacza również zamiar wstąpienia do PiS. "To dwie odrębne rzeczy" - powiedział w czwartek (7 kwietnia) przewodniczący Rady Miasta Mariusz Gromko. Marcin Szczudło był przed laty w PiS, później przeszedł do partii Solidarna Polska (jako ówczesny radny miejski w Białymstoku w 2012 r. był pełnomocnikiem miejskim Solidarnej Polski, gdy tworzyła regionalne struktury). Później pod koniec kadencji występował jako radny niezależny. W 2015 r. wystartował w wyborach samorządowych z ramienia komitetu prezydenta Tadeusza Truskolaskiego.

Przewodniczący Rady Miasta Białegostoku Mariusz Gromko powiedział, że klub radnych PiS na posiedzeniu w środę zdecydował o przyjęciu do tego grona Marcina Szczudło, bo ten "wyraził taką wolę". "Podjęliśmy uchwałę, w której przyjęliśmy do klubu Marcina Szczudło, a wszelkie inne kroki związane z przynależnością, z partią, podejmuje zarząd okręgowy, który w tym momencie pełni jednoosobowo Krzysztof Jurgiel (minister rolnictwa - red.) " - powiedział Gromko. Dodał, że jest też możliwość, że osoba zainteresowana wstąpieniem do PiS może złożyć odpowiedni wniosek w innym okręgu. "My na poziomie klubu tego nie rozpatrujemy" - zaznaczył.

"Wiem, że rozważał (wstąpienie do PiS -red.), czy ostatecznie złożył, trudno mi w tej chwili powiedzieć" - odpowiedział Gromko pytany czy Szczudło ma zamiar wstąpić do PiS.

Marcin Szczudło powiedział krótko, że wstąpił do klubu PiS w Radzie Miasta, ale nie chciał podać szczegółów tej decyzji. Powiedział, że poda je podczas piątkowej konferencji prasowej. Pytany czy wstąpi do partii, powiedział, że "na razie" wstąpił do klubu PiS. Nie chciał też powiedzieć, czy zrezygnuje z funkcji wiceprzewodniczącego rady miasta. Mówił, że "czas pokaże". W prezydium Rady Miasta reprezentuje klub prezydencki.

Zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki, który startował na radnego z komitetu prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego (gdy został wiceprezydentem jego mandat radnego objęła Anna Augustyn), pytany o odejście Marcina Szczudło z klubu TT, podkreślił, że osoby, które są w klubie Tadeusza Truskolaskiego "nie są członkami żadnych partii politycznych". "Każdy z nich ma wolną wolę i podejmuje indywidualną decyzję co do swojej przyszłości" - powiedział Rudnicki.

Pytany, na ile jeden głos mniej zmienia sytuację w klubie Tadeusza Truskolaskiego, powiedział, że nic to nie zmienia, bo i tak klub nie ma większości w radzie. Dodał, że komitet Tadeusza Truskolaskiego nadal działa i będzie realizował swój program

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • obywatel białostocki , 2016-04-07 17:51:40

    tak to jest jak sie gówniarzy nie mających nic do powiedzenia powołuje do polityki. Poza byciem politykiem nic sobą nie prezentują więc nie oczekujmy że osoby które nic w życiu nie osiągnęły będą zachowywały się wedle jakichkolwiek wzorców .