PARTNER PORTALU
  • BGK

Białystok zaopiekuje się setkami bezdomnych kotów

  • JS    12 kwietnia 2017 - 21:28
Białystok zaopiekuje się setkami bezdomnych kotów
Wramach umowy fundacja obejmuje koty opieką i leczeniem weterynaryjnym. (fot.flickr.com/Youssef Chaker)

Fundacja „Kotkowo” po raz kolejny zaopiekuje się setkami bezdomnych, potrzebujących pomocy kotów. Miasto Białystok rozstrzygnęło przetarg na świadczenie takich usług.
Od 2011 roku fundacja „Kotkowo” przy pomocy finansowej miasta zapewnia wszechstronne wsparcie kotom bezdomnym, wolno żyjącym i odebranym w wyniku interwencji na terenie Białegostoku. Dzięki miejskim funduszom organizowane są akcje sterylizacji i kastracji. Od początku współpracy przeprowadzono ponad 3,5 tys. sterylizacji i blisko 1 tys. kastracji. Przyczyniło się to do zwiększenia kontroli populacji kotów w naszym mieście. Koszty związane z tymi działaniami wyniosły 916 tys. zł.

Ponadto w ramach umowy fundacja obejmuje koty opieką i leczeniem weterynaryjnym. Od 2011 roku taką pomocą objęto ponad 1,6 tys. kotów. „Kotkowo” także przygotowuje i przystosowuje zwierzęta do adopcji. Dzięki tym działaniom w okresie współpracy z miastem nowy dom znalazło prawie 700 kotów. W 2013 i 2014 roku fundacja przeprowadziła akcje jesiennego i zimowego dokarmiania kotów wolno żyjących. Fundacja kupowała po 600 kg suchej i 100 kg mokrej karmy rocznie, którą przekazywała osobom dokarmiającym.

– Los bezdomnych zwierząt jest dla nas ważny – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. – Dlatego staramy się korzystać z wszelkich możliwych rozwiązań, aby im pomóc i zmniejszyć ich bezdomność. Dzięki tym działaniom zwierzęta są mniej narażone na różne choroby.

Fundacja „Kotkowo” podczas realizacji umowy zapewnia transport zwierząt, odpowiednie warunki lokalowe, właściwe żywienie i warunki zoohigieniczne, bezpieczeństwo oraz odpowiednią ilość ruchu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.