PARTNER PORTALU
 • BGK

Biebrzański Park Narodowy: Dyrektor Roman Skąpski odwołany ze stanowiska

 • PAP/AT    5 kwietnia 2016 - 17:35
Biebrzański Park Narodowy: Dyrektor Roman Skąpski odwołany ze stanowiska

Biebrzański Park Narodowy - Rozlewiska Biebrzy(fot.wikipedia.org/Adikpl)

Minister środowiska Jan Szyszko odwołał dyrektora Biebrzańskiego Parku Narodowego Romana Skąpskiego - poinformowało biuro prasowe ministerstwa. Roman Skąpski był dyrektorem parku biebrzańskiego od końca września 2012 r.
Pełniącą obowiązki dyrektora jest dotychczasowa wicedyrektor parku Małgorzata Górska - poinformowała Aleksandra Majchrzak z biura prasowego ministerstwa środowiska. Dodała, że minister Jan Szyszko nie podał powodów odwołania dyrektora Romana Skąpskiego.

Majchrzak zaznaczyła, że nowy dyrektor Biebrzańskiego PN zostanie wybrany w konkursie. Konkursowe ogłoszenie ma się ukazać "jeszcze w tym tygodniu".

Biebrzański PN jest największym polskim parkiem narodowym. Ma powierzchnię ok. 59 tys. ha. Chroni cenne obszary bagienne, jest ostoją łosia i wielu rzadkich gatunków ptaków wodno-błotnych.

Roman Skąpski został dyrektorem Biebrzańskiego PN w drodze otwartego konkursu, który wygrał. Powoływał go na to stanowisko minister Marcin Korolec za rządów koalicji PO-PSL.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (6)

 • jan, 2017-05-31 13:17:58

  szyszko/ponoć minister/to zwykły zwisły k...s./prawa ręka tadeusza,Podobno odwołany Dyrektor modlił się mało gorliwie.
 • nie rolnik , 2016-08-01 02:00:33

  Do nie rolnik: A ty co Kobeszko chcesz skarbówkę mieć zaraz na głowie ? za ostatnią fakturę ?
 • nie rolnik, 2016-05-06 17:42:58

  Do Biebrza Tratwa : Ojej znalazła się pierwsza osoba, która chwali byłego ( na szczęście) dyrektora Biebrzańskiego Parku