PARTNER PORTALU
  • BGK

Biedroń ma receptę na poprawę relacji państwa i gospodarki

  • wnp.pl    23 maja 2016 - 09:48
Biedroń ma receptę na poprawę relacji państwa i gospodarki

Robert Biedroń (fot.PTWP)

- Jest mi bliski model skandynawski, w którym państwo stara się w jakiś sposób wpływać na gospodarkę, ale przy ścisłej współpracy z biznesem, przedsiębiorcami - mówi prezydent Słupska.
Model ingerencji państwa w realną gospodarkę różnie się sprawdza. Po 1989 roku przyjęliśmy w Europie neoliberalny model gospodarki, a skutki tego są takie, że wiele osób wypadło z tego dobrobytu gospodarczego i stało się elektoratem partii populistycznych - mówił Robert Biedroń, prezydent Słupska

- Jest mi bliski model skandynawski, w którym państwo stara się w jakiś sposób wpływać na gospodarkę, ale przy ścisłej współpracy z biznesem, przedsiębiorcami - dodał prezydent Słupska.

Jego zdaniem Polacy mogą mieć teraz wrażenie, że trwa „wojna” klanów politycznych, które w żaden sposób nie chcą myśleć o Polsce, a jedynie o swoich interesach i to jest przekleństwo polskiej polityki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • w.potega@neostrada.pl, 2016-05-23 15:48:48

    To nie jest wrażenie walki klanów o swoje interesy. To jest fakt wynikający z tradycji, zwłaszcza w zaborze rosyjskim. Zmian zachowań rządzących nie uzyskuje się z dnia na dzień. Partyjniactwo jest konserwowane przez ,,obojętnych", nie chodzących na wybory, gdyż nie odnajdują w akcie wyborczym ...swojego interesu. Rządzi 6 milionów Polaków. Teraz gdy przyglądają się ,,obojętni" walce partii o ich sędziów i ich media, upewniają się, że państwo jest im obce. Tylko wzmocnienie samorządności z bieżącym wpływem obywateli na procesy decyzyjne może Polskę uratować.  rozwiń