Biedroń o programie 500 plus: rząd wystrzeliwuje fajerwerki, a resztę muszą zrobić samorządowcy

– Nadal nie ma nakładki do systemu Empatia – przypomina Robert Biedroń, prezydent Słupska. Tymczasem mieszkańcy już dopominają się o obiecane przez rząd pieniądze.
Biedroń o programie 500 plus: rząd wystrzeliwuje fajerwerki, a resztę muszą zrobić samorządowcy
- My ciągle musimy dokładać do tych fajerwerków, które się wymyśla w Warszawie – stwierdził Robert Bierdoń, prezydent Słupska. (Fot. : www.pulshr.pl)

Mieszkańcy już dzisiaj pukają do naszych drzwi i mówią: „gdzie są nasze pieniądze, nasze pięć stów czy tysiąc złotych” – powiedział na antenie RMF FM Robert Biedroń, prezydent Słupska. Odniósł się w ten sposób do mającej rozpocząć się 1 kwietnia realizacji rządowego programu „Rodzina 500 Plus”. Jak podkreślił - nadal nie ma tzw. nakładki do systemu informatycznego Empatia, która jest z technologicznego punktu widzenia niezbędna, aby można rozpocząć przyjmowanie wniosków.

- My samorządowcy jesteśmy cholernie praktyczni, bo my musimy to wszystko organizować. Rząd wystrzeliwuje fajerwerki, ale jak trzeba coś realizować mówi „to wy zróbcie, wy wójtowie, burmistrzowie, prezydenci – mówił Bierdoń.

Prezydent Słupska wyjaśnił, że strona rządowa obiecała, że do 23 marca (czyli na tydzień przed startem programu) nakładka na program Empatia będzie gotowa, ale – jak przyznał – samorządowcy i tak mają obawy.

- Bo wiemy jak jest. I jak było zawsze. Nigdy w historii polskiej samorządności nie zdarzyło się, aby jakikolwiek program przygotowany przez rząd, a zlecony do samorządów nie tylko był w pełni przygotowany do wdrożenia, ale i w 100 procentach sfinansowany. My ciągle musimy dokładać do tych fajerwerków, które się wymyśla w Warszawie – stwierdził Bierdoń. Przyznał przy tej okazji, że Słupsk jest jednym z najbardziej zadłużonych miast w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

A ten Biedroń to jakiś przepraszam autorytet, czy kto? Kto go słucha? Ale też kto go nadaje?

kros, 2016-03-23 00:20:36 odpowiedz

A ten przyszły prezydent RP ciągle jak nie o poniżej pasa - to o nakładkach...

..., 2016-03-16 19:54:33 odpowiedz

Powinien raczej powiedzieć, że "rząd wytryskuje fajerwerkami".

Bocian, 2016-03-16 15:58:04 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE