PARTNER PORTALU
  • BGK

Biedroń staje w obronie RPO Adama Bodnara

  • jk    28 sierpnia 2016 - 14:30
Biedroń staje w obronie RPO Adama Bodnara
Jak wskazuje Biedroń, RPO pomógł już wielu osobom. (fot. Igor Nizio/ UM)

• Robert Biedroń, prezydent Słupska stanął w obronie Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara.
• Jego zdaniem pomysł odwołania RPO to próba "wywołania kolejnej awantury politycznej w Polsce".
• Polityk zachęca do podpisania apelu "Zostawcie Bodnara - rzecznika naszych praw!".
- W lipcu wspólnie otworzyliśmy (z Adamem Bodnarem - przyp. red.) w Słupsku ósme terenowe biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, by mógł działać bliżej ludzi. Jedyne w mieście nie będącym stolicą województwa. I od razu ustawiła się kolejka potrzebujących wsparcia i pomocy rzecznika. On naprawdę pomaga ludziom - pisze Robert Biedroń, prezydent Słupska na Facebooku.

Biedroń uważa, że pomysł odwołania Bodnara to próba "wywołania kolejnej awantury politycznej w Polsce". Prezydent Słupska zachęca do podpisania apelu "Zostawcie Bodnara - rzecznika naszych praw!".

Jak wskazuje Biedroń, RPO pomógł już wielu osobom. Interweniował w różnych sprawach takich jak: prawa dzieci w sierocińcach, osób z niepełnosprawnościami, kobiet molestowanych w wojsku, dyskryminacji osób LGBT oraz kibica zbyt długo przetrzymywanego w areszcie.

Podpisy pod petycją zbiera również Instytut na rzecz Kultury Prawnej "Ordo Iuris".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • piołun, 2016-08-28 19:38:39

    RPO to Urząd a nie stanowisko do bicia piamy i trzepania sobie ....punktów w TK . Za paczkę kawy sędzia może "wsadzić " do psychiatryka , to jest pole do działania Bodnara . Za kradzierz ... batonika kara do odsiadki dla chorego człowieka to jest pole do działania . Pseudo niezawisłość to ...temat do zaskarżenia w TK , przecież " widzi mi się nie może zastępować przepisów prawa , niedouk w sądzie to hańba dla Wymiaru Sprawiedliwości , gdzie ma zastosowanie " znikoma wartość szkodliwości czynu " . Linia obrony lgbt nie może przesłanisć idei obrony obywateli przed znamionami bezprawnych wyroków sędziów z wiedzą ...aplikanta .  rozwiń