PARTNER PORTALU
  • BGK

Bliscy ofiar wypadków dostaną odszkodowanie

  • PAP/AT    28 marca 2018 - 06:26
Bliscy ofiar wypadków dostaną odszkodowanie
Sąd może przyznać zadośćuczynienie za krzywdę osobom najbliższym poszkodowanego, który na skutek czynu niedozwolonego doznał ciężkiego i trwałego uszczerbku na zdrowiu (fot.pixabay.com)

Bliscy osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych będą mogli wystąpić o wypłatę zadośćuczynienia. Jest to rekompensata za zerwane więzi.
Bliskim poszkodowanego w wypadku komunikacyjnym będzie łatwiej o zadośćuczynienie. Sąd Najwyższy podjął decyzję - informuje "Puls Biznesu".

W "PB" czytamy, że sąd może przyznać zadośćuczynienie za krzywdę osobom najbliższym poszkodowanego, który na skutek czynu niedozwolonego doznał ciężkiego i trwałego uszczerbku na zdrowiu - tak brzmi sentencja do uchwały SN wydanej na wniosek Rzecznika Finansowego. Jak podaje gazeta, uzasadnienie do uchwały pojawi się w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Dodano, że decyzja SN oznacza otwarcie nowego katalogu roszczeń - bliscy osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych będą mogli wystąpić do ubezpieczyciela sprawcy wypadku drogowego o wypłatę zadośćuczynienia. Jest to rekompensata za zerwane więzi. Do tej pory o takie świadczenia mogli wnioskować bliscy osób zmarłych - napisano w "PB".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.