PARTNER PORTALU
  • BGK

Bliżej referendum w sprawie odwołania Jacka Majchrowskiego

  • pt    1 lipca 2016 - 09:48
Bliżej referendum w sprawie odwołania Jacka Majchrowskiego
Jacek Majchrowski (fot.krakow.pl)

• Stowarzyszenie Logiczna Alternatywa chce doprowadzić do referendum w sprawie odwołania Jacka Majchrowskiego.
• Stowarzyszenie informuje, że zabrało już wymaganą liczbę podpisów od mieszkańców.
Stowarzyszenie Logiczna Alternatywa, które prowadzi były poseł i kandydat na prezydenta Krakowa w ostatnich wyborach Łukasz Gibała poinformowało, że zebrało wymaganą do organizacji referendum w sprawie odwołaniu prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, liczbę podpisów.

Zebraliśmy wymaganą do ważności wniosku o referendum liczbę podpisów – czyli 60 tysięcy. Nie oznacza to dla nas końca akcji. Będziemy ją prowadzić do 21 lipca (taki termin wyznacza nam ustawa o referendum lokalnym). Chcemy przez ten czas uzyskać poparcie jak największej liczby Krakowian dla idei odwołania prezydenta – napisano na stronie stowarzyszenia.

- Widać wyraźnie, że Krakowianie mają już dość betonowania miasta, dość kolesiostwa w urzędzie i dość Jacka Majchrowskiego – komentuje Łukasz Gibała, przewodniczący Logicznej Alternatywy.

- Szczerze mówiąc, jesteśmy zaskoczeni. Wiedzieliśmy, że Krakowianie są niezadowoleni z tego, co się dzieje w mieście, ale skala tego niezadowolenia przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Nie spodziewaliśmy się, że w tak błyskawicznym tempie zbierzemy wymaganą liczbę podpisów – dodaje Adrianna Siudy wiceprzewodnicząca LA.

21 lipca zebrane podpisy trafią do komisarza wyborczego, jeśli ten uzna, że zostały zebrane prawidłowo, a ich liczna jest wystarczająca, to do referendum może dojść na początku października.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.