PARTNER PORTALU
  • BGK

Boćki: Mieszkańcy gminy wybierają wójta

  • PAP/MN    9 lipca 2017 - 09:33
Boćki: Mieszkańcy gminy wybierają wójta
W gminie mieszka 4,5 tys. osób. Uprawnionych do głosowania jest ponad 3,8 tys. wyborców. (fot. PTWP)

Mieszkańcy gminy Boćki (woj. podlaskie) wybierają w niedzielę (9 lipca) wójta. O ten urząd - w przedterminowych wyborach - zabiega czterech kandydatów. Głosowanie zaczęło się o godz. 7 rano i potrwa do 21.
Przedterminowe wybory są konieczne, bo wieloletni wójt Stanisław Derehajło złożył w kwietniu rezygnację i przyjął posadę w ministerstwie nauki i szkolnictwa wyższego.

O stanowisko wójta zabiegają: radna sejmiku województwa podlaskiego z ramienia Polski Razem Zjednoczonej Prawicy Dorota Kędra-Ptaszyńska, Adam Król - bezpartyjny (zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Bocian), Marek Antoni Łukaszewicz (PiS) - KWW Przyjazny Samorząd, Grzegorz Mariusz Popławski, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego (KWW Ludowy) - podaje Gminna Komisja Wyborcza w Boćkach.

Jeżeli żaden z kandydatów nie uzyska w pierwszej turze więcej niż 50 proc. głosów, druga tura odbędzie się 23 lipca.

W gminie Boćki głosowanie odbywa się w pięciu obwodowych komisjach. W gminie mieszka 4,5 tys. osób. Uprawnionych do głosowania jest ponad 3,8 tys. wyborców. W Gminnej Komisji Wyborczej w urzędzie gminy w Boćkach poinformowano, że lokale wyborcze rozpoczęły pracę zgodnie z planem o godz. 7.00. Pierwsi wyborcy już głosowali.

Czytaj też: Samorządy: Sześć wyborów lub referendów każdej niedzieli

Stanisław Derehajło był wójtem Bociek przez prawie 20 lat. Został doradcą ds. samorządu terytorialnego w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Podobnie jak szef tego resortu Jarosław Gowin, Derehajło jest członkiem Polski Razem Zjednoczonej Prawicy. Zasiada w zarządzie krajowym tego ugrupowania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.