PARTNER PORTALU
  • BGK

Boćki, wybory na wójta: Będzie II tura. Dorota Kędra-Ptaszyńska i Marek Antoni Łukaszewicz powalczą o stanowisko

  • PAP/AT    10 lipca 2017 - 07:07
Boćki, wybory na wójta: Będzie II tura. Dorota Kędra-Ptaszyńska i Marek Antoni Łukaszewicz powalczą o stanowisko
Dorota Kędra-Ptaszyńska i Marek Antoni Łukaszewicz w II turze wyborów na wójta (fot.fotolia)

Dorota Kędra-Ptaszyńska z Polski Razem Zjednoczonej Prawicy i Marek Antoni Łukaszewicz z PiS zmierzą się w drugiej turze wyborów wójta podlaskiej gminy Boćki, która odbędzie się 23 lipca. Oboje kandydaci zdobyli najwięcej głosów w niedzielnych wyborach.
Jak poinformowała przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej w Boćkach Walentyna Karnaszewska, Dorota Kędra-Ptaszyńska (zgłoszona przez KWW Zjednoczona Gmina Boćki) uzyskała 988 głosów a Marek Antoni Łukaszewicz (PiS, zgłoszony przez KWW Przyjazny Samorząd) 674 głosy.

Pozostali kandydaci - Adam Król, bezpartyjny (zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Bocian -233 głosy, a Grzegorz Mariusz Popławski z PSL (KWW Ludowy) 97 głosów.

Uprawnionych do głosowania było ponad 3,8 tys. wyborców. Głosowanie w pierwszej turze wyborów w niedzielę odbywało się od godz. 7.00- 21.00 w pięciu obwodowych komisjach wyborczych. Frekwencja wyborcza wyniosła 52,3 proc. By wybory były rozstrzygnięte w pierwszej turze, kandydat z największym poparciem musiał zdobyć 1009 głosów, czyli więcej niż 50 proc. głosów.

Przedterminowe wybory wójta gminy Boćki odbywają się ponieważ w kwietniu z funkcji zrezygnował wieloletni wójt tej gminy Stanisław Derehajło. Złożył mandat i przyjął posadę w ministerstwie nauki i szkolnictwa wyższego jako doradca ministra Jarosława Gowina. Derehajło, podobnie jak jego szef, jest członkiem Polski Razem Zjednoczonej Prawicy i pracuje w zarządzie krajowym tej partii.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.