PARTNER PORTALU
  • BGK

Bogusław Wontor ponownie szefem lubuskiego SLD

  • PAP/AS    23 kwietnia 2016 - 16:41
Bogusław Wontor ponownie szefem lubuskiego SLD

Kontrkandydatem Wontora byt członek Rady Wojewódzkiej SLD Zenon Turowski, w przeszłości wiceburmistrz Gubina (fot. Twitter)

Bogusław Wontor ponownie został szefem lubuskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Wojewódzki zjazd sprawozdawczo-wyborczy partii odbył się w sobotę w Gorzowie Wielkopolskim. O fotel przewodniczącego Sojuszu w regionie ubiegało się dwóch kandydatów.




Kontrkandydatem Wontora byt członek Rady Wojewódzkiej SLD Zenon Turowski, w przeszłości wiceburmistrz Gubina.

W tajnym głosowaniu Wontor uzyskał 82 głosy, a Turowski 31. Uprawnionych do udziału w głosowaniu było 136 delegatów, udział wzięło w nim 122. Oddano 114 głosów ważnych i 8 nieważnych.

Wontor kieruje lubuskim Sojuszem od dwóch kadencji, teraz został wybrany na następne cztery lata. Jak powiedział dziennikarzom, ma świadomość, że w Sojuszu są potrzebne zmiany – jego zdaniem na dwóch płaszczyznach.

„Trzeba odejść od akcentów światopoglądowych i obyczajowych na rzecz akcentów z polityki społecznej i gospodarki w ujęciu, takim dla człowieka, czyli lewicowym. Drugą rzeczą jest płaszczyzna organizacyjna. Nasi liderzy w Warszawie, ale my też na dole, powinniśmy nie patrzeć na to ile razy jesteśmy w telewizji w radiu (…), tylko ile razy wyszliśmy do ludzi” – powiedział Wontor.

Przed podliczeniem głosów Turowski w rozmowie z PAP przyznał, że nie liczy na zwycięstwo. Podkreślił, że dla niego będzie ważny sam wynik, jaki uzyska.

„…Przy takiej liczbie 30-40 głosów może się okazać, że jest dosyć duża, liczna grupa delegatów, którzy myślą dokładnie tak jak ja. Może to będzie jakiś sygnał dla nowego-starego przewodniczącego, że trzeba jednak coś zmienić w samym sobie (…) Jestem zawsze otwarty na współpracę, ale by współpraca była, to muszą tego chcieć obie strony” – powiedział PAP Turowski.

W województwie lubuskim do SLD należy ok. tysiąca osób. W poprzednich wyborach do Sejmu KKW Zjednoczona Lewica uzyskał w regionie 10,02 proc., przy wyniku 7,55 proc. w skali kraju.

„SLD w Lubuskiem zawsze odnosił sukcesy. Oczywiście dzisiaj, kiedy jesteśmy ugrupowaniem pozaparlamentarnym można mówić, że ponieśliśmy tu mniejsze straty niż gdzie indziej" - powiedział PAP wiceprzewodniczący SLD Zbigniew Zaborowski.

Polityk nawiązał także do ostatnich zmian w Sejmiku Województwa Lubuskiego, gdzie rządząca od dwóch kadencji koalicja PO-PSL została poszerzona o SLD.

"Dzisiaj można już mówić o powrocie Lewicy do współodpowiedzialności za region lubuski, ponieważ kierownictwo Sojuszu popisało porozumienie (koalicyjne w sejmiku – PAP) z Platformą Obywatelską i Polskim Stronnictwem Ludowym. Mam nadzieję, że to jest dobry prognostyk do wzmocnienia pozycji Lewicy w Lubuskiem i nie tylko w Lubuskiem” – mówił PAP Zaborowski.

Podczas sobotniego zjazdu wojewódzkiego sekretarzem lubuskiego SLD ponownie został Jacek Karbownik z Zielonej Góry.

Natomiast przed tygodniem odbyły się zjazdy sprawozdawczo-wyborcze SLD na szczeblach lubuskich powiatów i miast. Szefem Rady Miejskiej SLD w Gorzowie Wlkp. ponownie został Maciej Buszkiewicz, a Zielonej Górze wybrano Piotra Tykwińskiego, który zastąpił Tomasza Nesterowicza.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.