PARTNER PORTALU
  • BGK

Bolesław Kosior z PiS wiceprzewodniczącym Rady Miasta Krakowa

  • PAP/JS    27 września 2017 - 20:24
Bolesław Kosior z PiS wiceprzewodniczącym Rady Miasta Krakowa
Bolesław Kosior jest radnym Krakowa od 1998 r., od pięciu kadencji (fot. mat. pras.)

Bolesław Kosior z PiS został wiceprzewodniczącym Rady Miasta Krakowa. Objął wakat na tym stanowisku po odejściu z Rady, Marka Lasoty, który został dyrektorem Muzeum Armii Krajowej.
PiS jest obecnie w 43-osobowej Radzie Miasta Krakowa największym klubem - ma 19 radnych. (PO ma 16 radnych, prezydencki "Przyjazny Kraków" sześciu, są też dwie radne niezrzeszone).

"Bolesław Kosior jest bardzo doświadczonym samorządowcem. Będzie właściwą osobą na tym stanowisku" - mówił przewodniczący klubu radnych PiS Włodzimierz Pietrus.

Za wyborem Kosiora zagłosowało 38 radnych, jedna osoba się wstrzymała, nikt nie był przeciwny.

"Dla mnie to jest wyróżnienie, skorzystałem z oferty, którą złożono mi w klubie" - powiedział dziennikarzom Kosior. "Moim życzeniem i myślę, że to się uda, jest, żeby stonować niepotrzebne dyskusje, które czasami w Radzie Miasta Krakowa się pojawiają" - dodał.

Kosior jest radnym Krakowa od 1998 r., od pięciu kadencji. Przewodniczył klubom: AWS, Komitetu Obywatelskiego oraz kilkakrotnie Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej był przewodniczącym Rady Dzielnicy IV - Prądnik Biały.

Pracował w Radzie Programowej, która przygotowała obchody 750-lecia lokacji Krakowa. Był też pełnomocnikiem Rady Miasta Krakowa ds. Światowych Dni Młodzieży, brał udział w pracach sztabu wojewody małopolskiego, przygotowującego śDM Kraków 2016 r., współpracował z przedstawicielami Archidiecezji Krakowskiej i z zespołem bp. Damiana Muskusa generalnego koordynatora ŚDM.

W obecnej kadencji Rady Miasta był inicjatorem dekomunizacji przestrzeni publicznej w Krakowie. Pracuje w Starostwie Powiatowym w Krakowie, jako dyrektor wydziału technicznego. W latach 80. był działaczem "Solidarności".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.