PARTNER PORTALU
 • BGK

Buda: Chciałbym zasiadać w komisji ds. VAT mimo kandydowania na prezydenta Łodzi

 • PAP    1 maja 2018 - 11:02
Buda: Chciałbym zasiadać w komisji ds. VAT mimo kandydowania na prezydenta Łodzi
Kandydatem na prezydenta Łodzi jest Waldemar Buda. (Fot. Facebook/Waldemar Buda)

- Chęci cały czas są i ja chętnie bym się tego zadania podjął - powiedział kandydat na prezydenta Łodzi Waldemar Buda (PiS), pytany o to, czy kandydowanie w wyborach samorządowych oznacza, że wycofuje się z chęci zasiadania w komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT.




 • Kandydatem na prezydenta Łodzi jest Waldemar Buda.
 • Pytany czy fakt, że jest kandydatem na prezydenta Łodzi oznacza, że wycofuje się z chęci bycia w komisji, Buda podkreślił, że wciąż chciałby w niej zasiadać.

W zeszłym tygodniu zaprezentowano wszystkich kandydatów Zjednoczonej Prawicy na prezydentów miast wojewódzkich. Kandydatem na prezydenta Łodzi został Waldemar Buda. Na początku kwietnia poseł PiS mówił, że jest jednym z kandydatów do komisji śledczej ds. VAT. Zaznaczył jednak, że decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły. Dodał, że "nie uczestniczy w procesie decyzyjnym".

Pytany na antenie Polsat News, czy fakt, że jest kandydatem na prezydenta Łodzi oznacza, że wycofuje się z chęci bycia w komisji, Buda podkreślił, że wciąż chciałby w niej zasiadać.

- Chęci cały czas są i ja chętnie bym się tego zadania podjął. Pytanie, na ile to jest do połączenia - powiedział. Podkreślił, że nie boi się pracy i uważa, że można połączyć ze sobą oba te zadania. - Natomiast trzeba rozważyć wiele za i przeciw - podkreślił.

Jak mówił, uczestnictwo w komisji może angażować "zbyt mocno" i odciągać od regularnej kampanii w kluczowym momencie, jednak kwestia wyłudzania podatku VAT to jego zdaniem "bardzo ważny temat", którym zajmuje się od kilku miesięcy. - Wiele przeczytałem materiałów, opracowań - podkreślił Buda.

Projekt uchwały o powołaniu komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT został złożony w Sejmie na początku kwietnia. Według projektu, do zakresu działania komisji należy zbadanie i ocena prawidłowości oraz legalności działań oraz występowania zaniedbań i zaniechań w zakresie zapewnienia dochodów Skarbu Państwa z tytułu podatku VAT i podatku akcyzowego od grudnia 2007 do listopada 2015 roku.

W szczególności komisja ma badać działania i ewentualnie zaniedbania: członków Rady Ministrów, prezesa Najwyższej Izby Kontroli oraz organów powołanych do ścigania przestępców - Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz Komendanta Głównego Policji.

Jak mówił rekomendowany przez PiS na przewodniczącego tej komisji Marcin Horała, komisji śledcza ds. VAT prawdopodobnie zostanie powołana na następnym posiedzeniu Sejmu, które zaplanowane jest na 8-11 maja.

Pierwsza tura wyborów samorządowych może się odbyć w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br. W wyborach wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (3)

 • starik poznański, 2018-05-02 13:43:09

  Moim zdaniem komisja powinna powstać jak najszybciej, bo ważne jest wyjaśnienie wszystkich kwestii związanych z VAT. Ważne jest też to aby kandydaci na prezydentów, wójtów byli świadomi czego się podejmują.
 • Oli, 2018-05-02 10:05:26

  Startujących do wyborów nie powini brać udziału w komisjach promując swoją kandydaturę
 • Oli, 2018-05-02 09:57:24

  Do wyborów nie powinna Działać żadna komisja.