PARTNER PORTALU
  • BGK

Burmistrz Augustowa posądzany o mobbing. Radni chcą, aby ustąpił z funkcji

  • PAP/MN    27 października 2017 - 12:52
Burmistrz Augustowa posądzany o mobbing. Radni chcą, aby ustąpił z funkcji
W urzędzie miejskim w Augustowie dochodziło do mobbingu? (fot. Facebook/Augustów)

Radni klubu „Nasze Miasto” chcą rezygnacji Wojciecha Walulika z funkcji burmistrza Augustowa (woj. podlaskie). Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa mobbingu przez burmistrza wobec jego urzędniczki.
• Kobieta posądza burmistrza o uporczywe nękanie i upokarzani, jest też motyw o zabarwieniu erotycznym.

• Przewodniczący komitetu "Nasze Miasto" liczy na rezygnację Walulika z funkcji burmistrza.

• Wawulik podnosi, że to mieszkańcy go wybrali, a nie radni. 

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Suwałkach Ryszard Tomkiewicz poinformował, że do prokuratury augustowskiej wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa wobec pracownicy urzędu miasta. Jak dodał, kobieta posądza burmistrza o uporczywe nękanie i upokarzanie. Podkreślił, że w zawiadomieniu jest także "motyw o zabarwieniu erotycznym". O szczegółach nie chciał mówić.

Wojciech Walulik zaprzeczył zarzutom. Powiedział, że nie zna treści zawiadomienia i dlatego nie będzie tego komentował.

Walulik w ostatnich wyborach samorządowych startował na burmistrza z komitetu wyborczego "Nasze Miasto". Wygrał wybory z kandydatem PO, uzyskując 70,4 proc. głosów. Radni jego komitetu stworzyli w radzie miejskiej koalicję z radnymi PiS.

Kilka dni temu Walulik wydał oświadczenie (opublikowane na jednym z lokalnym portali internetowych) informując, że rezygnuje z członkostwa w komitecie "Nasze Miasto".

Czytaj też: Rozprawa ws. wygaśnięcia mandatu prezydenta Radomia odroczona

Przewodniczący komitetu radny Tomasz Dobkowski w swoim komentarzu (opublikowanym w tym samym miejscu) napisał, że w tej sytuacji liczy na rezygnację Walulika z funkcji burmistrza.

"Jeśli burmistrz zrozumiał, że staje się obciążeniem dla realizowanych przez nas projektów, to liczę na pogłębienie przez niego tej refleksji i rezygnację z funkcji burmistrza, bo staje się dla Augustowa balastem uniemożliwiającym utrzymanie tempa pozytywnych zmian. Osobiste ambicje, życiowe problemy i błędy jednego człowieka nie mogą zaprzepaścić wielkiej pracy jaką wykonujemy wraz z mieszkańcami dla Augustowa i wszystkich mieszkańców" - napisał Dobkowski.

Czytaj też: Prezydent miasta znowu przed sądem

Walulik powiedział, że nie wybierali go radni, tylko mieszkańcy i od nich ma mandat zaufania, dlatego będzie dalej pracował jako burmistrz.

Zawiadomienie złożone przez pełnomocnika jednej z pracownic augustowskiego magistratu, trafiło najpierw do Prokuratury Rejonowej w Augustowie. Ta jednak wyłączyła się ze sprawy. Jak powiedział prok. Tomkiewicz, wkrótce Prokuratura Okręgowa w Suwałkach podejmie decyzję, której jednostce przekazać sprawę.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Mieszkaniec , 2017-10-27 18:39:11

    Co za bzdura o koalicji z PiS? NM ma samodzielną większość i nie ma żadnej koalicji.