PARTNER PORTALU
  • BGK

Burmistrz będzie polewał niegrzecznych turystów ze szlaucha

  • KDS    1 czerwca 2017 - 13:50
Burmistrz będzie polewał niegrzecznych turystów ze szlaucha
Burmistrz Florencji turystów siedzących na schodach bazyliki będzie polewał wodą (fot. .flickr.com)

Dario Nardella, burmistrz Florencji wpadł na nietypowy sposób egzekwowania u turystów odpowiedniego poszanowania miejskich zabytków. Tych, którzy będą urządzali sobie piknik, np. na schodach Bazyliki Świętego Krzyża, będzie polewał wodą ze szlaucha.
Jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Florencji, w którym spoczywa wiele osobistości świata kultury m.in. Michał Anioł, ma być pierwszym miejscem, w którym taka nietypowa kara zostanie wprowadzona.

Jak informuje The Guardian, burmistrz Nardella w ten sposób chce przywrócić u turystów dobre maniery, które powinny obowiązywać w tak wyjątkowych miejscach. Nardella zapewnia, że nie ma nic przeciwko nim. Podkreśla, że są bardzo istotną częścią miasta, ale niektórzy z nich mają problem z odpowiednim zachowaniem.

Mowa tu o turystach, którzy na schodach prowadzących do bazyliki zjadają posiłki, zostawiają śmieci i utrudniają innym wejście do środka. 

Zniechęcić ma ich do tego nietypowa kara. Gdy usiądą i zabiorą się za zjadanie lunchu... zostaną polani wodą ze szlaucha. - Uważamy, że ten środek jest bardziej elegancki niż nakładanie grzywny - mówi The Guardian burmistrz Florencji. 

Na razie nietypowy pomysł jest w fazie eksperymentu. Jeśli rzeczywiście pomoże w zniechęceniu turystów do zjadania posiłków przed zabytkiem, zostanie on wprowadzony w innych częściach Florencji.

Pozostaje obawa, czy dla turystów zmęczonych zwiedzaniem podczas upalnych dni, polanie zimną wodą nie będzie przyjemne?  

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Kolec, 2017-06-03 12:40:32

    akceptuję i proponuję zastosować także wobec posłanki Pawłowicz