PARTNER PORTALU
  • BGK

Burmistrz Podkowy Leśnej: Demonstracja przeciw uchodźcom groźniejsza niż uchodźcy

  • aw    22 stycznia 2016 - 14:34
Burmistrz Podkowy Leśnej: Demonstracja przeciw uchodźcom groźniejsza niż uchodźcy
- Im bliżej manifestacji, tym większe emocje - mówi burmistrz Podkowy Leśnej.(fot.arturtusinski-podkowa.pl)

Obóz Narodowo-Radykalny i Ruch Narodowy będą w sobotę (23 stycznia) demonstrować w Podkowie Leśnej przeciwko imigrantom. Zdaniem Artura Tusińskiego, burmistrza Podkowy, który nie wydał zgody na manifestację, bardziej należy obawiać się demonstrantów niż uchodźców.
W Podkowie Leśnej działa ośrodek dla uchodźców. Dlatego też to miejsce narodowcy wybrali na swoją manifestację. Odbędzie się ona pod hasłem "Podkowa przeciw imigrantom" mimo że władze miasta, jak i wypowiadający się na forach mieszkańcy, są demonstracji przeciwni.

- ONR chce demonstrować przeciwko imigrantom. A w Podkowie mieszka ok. 100 małżeństw mieszanych, polsko-imigranckich. W związku z tym jest to demonstracja literalnie wymierzona w część naszej społeczności i mieszkańców – mówi Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”.

Jak dodaje, bardziej obawia się samej demonstracji niż uchodźców.

- W granicach miasta od 23 lat działa ośrodek dla uchodźców. Przewinęło się przez niego prawie 85 tys. osób (...) W tym czasie przeszliśmy przez różne historie. Ale nauczyliśmy się z tym żyć, mamy niezłe metody, widzimy nawet w tym wartość - kontynuuje burmistrz. - Im bliżej manifestacji, tym większe emocje. Na adres biura rady miasta przyszedł link do strony internetowej. A tam zdjęcie torturowanych ludzi i podpis "Będziecie wszyscy wisieć". Powiadomiliśmy policję – mówi "GW".

Burmistrz ma nadzieję, że mieszkańcy zachowają zimną krew i że podczas manifestacji nic złego się nie stanie. Demonstracja się odbędzie, bo sąd uchylił negatywną decyzję burmistrza – pisze „GW”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Niezadowolona, 2016-02-03 18:26:22

    Dlaczego władza nie liczy się z obywatelami w sprawie uchodźców-imigrantów????