PARTNER PORTALU
  • BGK

Burmistrz Wadowic został spoliczkowany. Sprawa trafi do sądu

  • PAP/EM    22 marca 2017 - 13:29
Burmistrz Wadowic został spoliczkowany. Sprawa trafi do sądu
Za spoliczkowanie burmistrza kobiecie grozi kara do 3 lat więzienia. (fot.:flicker.com/CC BY-ND 2.0)

Akt oskarżenia przeciw Elżbiecie Ł., której śledczy zarzucają m.in. spoliczkowanie burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego, skierowała wadowicka prokuratura rejonowa do tamtejszego sądu.
"Naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego podczas pełnienia obowiązków służbowych to jeden z kilku zarzutów. Pozostałe dotyczą naruszenia miru domowego w odniesieniu do magistratu" - powiedział prokurator Sebastian Kiciński. Jak dodał, Elżbieta Ł., składając wyjaśnienia podczas śledztwa, częściowo przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów i opisała swoje motywacje.

Kobiecie grozi kara do 3 lat więzienia.

Do rękoczynów doszło w grudniu ub.r. w wadowickim magistracie. Jak relacjonowały lokalne media, kobieta, która publicznie kontestuje działania burmistrza, próbowała nagrać telefonem komórkowym samorządowca. Ten nie wyraził na to zgody. Doszło do szamotaniny, podczas której Klinowski został kilkakrotnie uderzony w twarz. Podejrzana twierdziła, że to burmistrz pierwszy naruszył jej nietykalność, wyrywając jej telefon, za co został kilkukrotnie uderzony.

Do magistratu wezwano policję. Kobieta nie chciała opuścić urzędu. Funkcjonariusze zakuli ją w kajdanki i wyprowadzili. Kilka godzin spędziła na policji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • analizer samorzadowy, 2017-03-22 17:55:52

    Mir domowy w magistracie? Co to za konstrukcja prawna? Urząd to nie zacisze domowe, to pole walki. Kawusie to sobie można w mieszkanku wieczorkiem w mirze domowym dialektować a nie w urzędzie. W urzędzie trzeba stawiać czoło swoim wyborcom i obywatelom.