PARTNER PORTALU
  • BGK

Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan pozywa Radę Miejską

  • bad    13 marca 2018 - 17:10
Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan pozywa Radę Miejską
Burmistrz Elżbieta Radwan zdecydowała się złożyć pozew przeciwko Radzie Miejskiej (Fot. Facebook)

Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan wystosowała list do mieszkańców, w którym informuje, że zdecydowała się złożyć pozew przeciwko Radzie Miejskiej.
Przypomnijmy - podczas sesji Rady Miejskiej w Wołominie 7 marca przegłosowano projekt uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla burmistrza Wołomina. Radni zdecydowali o obniżeniu wynagrodzenia Elżbiety Radwan z 12 540 zł do 9 490 zł brutto miesięcznie.

Jako powód cięcia pensji wnioskodawcy podawali niegospodarność burmistrz. Wskazywano na odszkodowania, które gmina musi wypłacać na podstawie prawomocnych wyroków sądów byłym pracownikom jednostek gminy za naruszenie ich praw przy zwolnieniach z pracy. Mowa była też m.in. o rzekomych nieprawidłowościach ws. projektu „Szerokopasmowy Internet dla sołectw” oraz przy budowie chodnika na odcinku Majdan–Mostówka.

Zdaniem burmistrz decyzja Rady nie wynika z merytorycznej oceny jej pracy, lecz ma podłoże czysto polityczne i jest przejawem dyskryminacji.

Czytaj też: Elżbieta Radwan najlepsza wśród prezydentów i burmistrzów

- Jeśli chodzi o odszkodowania wypłacane byłym pracownikom poszczególnych jednostek naszego samorządu, przypominam, że znaczną część tych kwot wypłacono pracownikom zwolnionym nie przeze mnie, a przez byłego burmistrza – pisze w oświadczeniu Elżbieta Radwan. - W sprawie kwestii realizacji szerokopasmowego internetu dla sołectw trwa śledztwo prokuratury, w którym ani ja, ani mój zastępca nie usłyszeliśmy zarzutów – dodaje.

Jak podkreśla burmistrz Wołomina, powodem na to, że decyzja radnych jest elementem gry politycznej są słowa wypowiedziane przez radnego Zbigniewa Paziewskiego z Klubu PiS, utrwalone zapisem wideo z sesji Rady Miejskiej z 7 marca: „Niech pani uspokoi się z wojną z Radą Miasta (…) niech Pani zatrudni jednego wiceburmistrza od nas i ta współpraca będzie się układała tak, jak to było w poprzedniej kadencji”.

Burmistrz Elżbieta Radwan zdecydowała się wobec tego złożyć pozew przeciwko Radzie Miejskiej, o czym informuje mieszkańców w liście (znajduje się on w multimediach).

- Zamierzam wnieść o unieważnienie uchwały Rady z dnia 7 marca, bo uważam, że jest ona przejawem dyskryminacji, której ofiarą padłam. Chcę domagać się przywrócenia dotychczasowej wysokości wynagrodzenia, a także zwrotu odebranej mi decyzją radnych części pensji – wraz z ustawowymi odsetkami. Deklaruję już dzisiaj, że jeśli sąd przyzna mi rację, połowę zwróconej mi kwoty przeznaczę na wołomińskie organizacje charytatywne – wyjaśnia Elżbieta Radwan.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (1)

  • Zbigniew Rybak, 2018-03-14 11:17:56

    Pomijam meritum sprawy- bo go nie znam, ale czy Pani Wójt przed sądem wystąpi jako poszkodowana i jako przedstawiciel pracodawcy? Mimo wielkich reform - absurdy prawne, wygodne dla polityków wszelkich opcji pozostają bez zmian.